PHP Konfigürasyonuz 2048 KB ile Sınırlandırılmıştır Sorunu

PHP Programlama dili hakkında tartışmalar, paylaşım ve yardımlaşma forumu.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Kayıtlı Kullanıcı

PHP Konfigürasyonuz 2048 KB ile Sınırlandırılmıştır Sorunu

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Öncelikle Merhabalar phpBBTürkiye Forum Ahalisine....

ÖNSÖZ:

Ben aranıza yeni katılmış çaylak bir üyeniz olarak, bu forum'da ilk sorunsal forum konumu açıyorum....

ÖNBİLGİLER :

GNU-Linux Mint 19.3 LXDE i386 İşletim Sistemi Dağıtımı ile Microsoft Windows 7 Ultimate SP1 Edition x86 İşletim Sistemlerini çift önyüklemeli olarak kullanmaktayım.Linux Mint'e gerekli yazılımlarla birlikte phpBBForum'un en sürümünü sorunsuz kurdum.Aynı şekilde Windows tarafında EasyPHP yazılımı ile aynı forum'u sorunsuz kurdum.

SORUN :

Windows tarafında php konfigürasyonun .sql yedeklemesini geri yüklerken , bir veritaban dosya sınırlaması yok iken , Linux tarafında 4096 KB 'lık .sql veritabanını pypadmin'den "İçeri Aktar" ile yüklemeye çalışırken , aynen şöyle bir hata iletisi alıyorum

Php Konfigürasyonunuz 2048 KB dosya boyundan büyük .sql dosyalarının yüklenmesini desteklememektedir.

SORU :

Linux tarafında bu , sinir bozucu dosya boyutu yükleme kısıtlamasını PHP yönünden nasıl çözebilirim?

NOTLAR :

1.En ufak PHP Programlama Bilgisine sahip değilim.

2.phpBBForum'u yerel makine'de "Not Tutma" aracı olarak kullanmaktayım.(ayrıca forumculuğu kendi kendime deneyimleyerek öğreniyorum)
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: PHP Konfigürasyonuz 2048 KB ile Sınırlandırılmıştır Sorunu

Mesaj gönderen ESQARE »

php.ini dosyanızdan upload_max_filesize ve post_max_size değerlerini yükseltmeniz gerekiyor.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Kayıtlı Kullanıcı

Re: PHP Konfigürasyonuz 2048 KB ile Sınırlandırılmıştır Sorunu

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

ESQARE yazdı: 20.06.2022, 10:35 php.ini dosyanızdan upload_max_filesize ve post_max_size değerlerini yükseltmeniz gerekiyor.
Evet dediğiniz gibi yaptım.

NOT:

Destek forum'unuz'dan umudu kesince, yabancı kaynakları tarayarak bir tane yabancı kaynak buldum ve Türkçe Dilimize tercüme edip .pdf dosyasına çevirerek , kendi e-kütüphaneme yerleştirdim.Şimdi buraya kendi yandex diskinden bir paylaşım linkini kod blokları arasına koyarak paylaşıma açıyorum , belki destek arayan başka bir forum kullanıcısının işine yarar....

Kod: Tümünü seç

https://disk.yandex.com.tr/d/IoFEgUxDQuuSGA
Saygılarımla
TRWE_2012

“PHP” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir