phpBB Kurulumu (Lycosta)

phpBB 2.0.x kurulum ve çalıştırılmasında meydana gelen sorun ve problemler için buradan yardım alabilirsiniz.
Night_Elf
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Night_Elf »

Ben bi bakam olcak mı tşkler tango yardımın için. :wink:
noble_boy
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen noble_boy »

ben yaptım dediklerinizin aynısı krdum felan install i sildim ondan sonra function.php yi deiştirdim site de onla ilgili hata oldu

Parse error: parse error in /data/members/free/tripod/uk/k/a/m/kamaciozant/htdocs/includes/functions.php on line 835

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/members/free/tripod/uk/k/a/m/kamaciozant/htdocs/includes/functions.php:835) in /data/members/free/tripod/uk/k/a/m/kamaciozant/htdocs/includes/sessions.php on line 258

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/members/free/tripod/uk/k/a/m/kamaciozant/htdocs/includes/functions.php:835) in /data/members/free/tripod/uk/k/a/m/kamaciozant/htdocs/includes/sessions.php on line 259

böle şeyler çıktı ne yapmam gerek yardım please.. !!!! :cry:
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

functions.php dosyasının 835. satırın çevresini kopyalayın bakalım.Kodlarda hata yapmışsınız.
Kullanıcı avatarı
Okan
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Okan »

Tüm dosyaları ftp ile gönderdikten sonra config.php dosyasının CHMOD ayarını 666 olarak belirleyin

Nasıl Belirliyoruz yardımcı olursanız sevinirim
Kullanıcı avatarı
Okan
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Okan »

özür diliyorum önceden sormuşum bu soruyu 1 ay öncede denemiştim yapamayınca vaz geçmiştim yeniden deniyorum tango başını ağrıtacağım kusura bakma
meliksahu
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen meliksahu »

forumu kurdum ama admin olarak giriş yapamıyorum. forumda tek bir kullanıcı var. o da benim. üye listesinden adımı ve emaili kontrol ettim. doğru. forget fassword yaptığımda email ile kullanıcı adı uyuşmuyor diyor
ne yapmalıyım???
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Yükleme yaparken admin emailine ne yazdıysanız onu kullanacaksınız.Uyuşmaması imkansız.Eğer düzelmezse en baştan tekrar dikkat ederek kurmayı deneyin.
meliksahu
Kayıtlı Kullanıcı

ftpden komple silip tekrar mı yükleyeyim?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Gerek yok.Sadece install ve contrib klasörlerini ftp ye tekrar gönderin ve phpMyAdminden tüm tabloları silin.Daha sonra yükleme işlemini tekrar yapın.
meliksahu
Kayıtlı Kullanıcı

afedersin :D . cevabını beklemeden işlem yaptım. phpBB2 klasörünü komple sildim. bilgisayardan yeniden attım. install.php yi açtım. aynı önceden kurduğum gibi kurmayı denedim. diğer arkadaşlarınki gibi

Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /data/members/free/tripod/uk/m/e/l/melibo/htdocs/phpBB2/db/mysql4.php on line 330

Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /data/members/free/tripod/uk/m/e/l/melibo/htdocs/phpBB2/db/mysql4.php on line 331
phpBB : Critical Error

Could not connect to the database
hatası verdi. sence ne yapmalıyım? lycos dan kaynaklanabilir mi?
şimdiden teşekkürler
meliksahu
Kayıtlı Kullanıcı

baş durmadım. lycos hesabımdan php4u deactive yaptım. tekrar active yaptım. ama başarısız. forumu hala kuramıyorum. :?:
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

lycos hesabınızdan veritabanı tablolarının bulunduğu kısıma girin ve oradan tüm tabloları silin.Daha sonra yeniden yükleme işlemine başlayın.
meliksahu
Kayıtlı Kullanıcı

teşekkürler. deneyeceğim
meliksahu
Kayıtlı Kullanıcı

kızma ama bu veri tablolarının bulunduğu kısmı bulamadım. bi tarif edebilir misin?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Lycos hesabınızda Site building tools yazan yerin altından PHP4U kısmına tıklayın.Açılan sayfadan Manage your database linkine tıklayarak phpMyAdmin'e bağlanarak tablolarınıza ulaşabilirsiniz.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kilitli

“2.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir