yardim lütfen

phpBB 2.0.x kurulum ve çalıştırılmasında meydana gelen sorun ve problemler için buradan yardım alabilirsiniz.
Kilitli
oldjack
Kayıtlı Kullanıcı

yardim lütfen

Mesaj gönderen oldjack »

arekadaşlar phpbb yi kurdum
ama forumda YENİ BASLIK AÇMAK İSTEDİĞİMDE ŞÖYLE BİR YAZI ÇIKIYOR KARŞIMA

YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM

Fatal error: Only variables can be passed by reference in C:\Program Files\Apache Group\Apache2\htdocs\forum\posting.php on line 554
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Bu hata PHP 5.0.5 ve üstü versiyonlarda alınıyor.İlk önce son sürüm phpBB ye güncelleyin.Gene hata verirse şunları yapın:

Kod: Tümünü seç

AÇIN admin/admin_ug_auth.php 

BULUN 
if( $forum_access[$i][$auth_field] == AUTH_ACL && isset($change_acl_list[$forum_id][$auth_field]) ) 

BUNUNLA DEĞİŞTİRİN
if( $forum_access[$i][$auth_field] == AUTH_ACL && isset($change_acl_list[$forum_id]) ) 

BULUN 
( !isset($auth_access[$forum_id][$auth_field]) && !empty($change_acl_list[$forum_id][$auth_field]) ) ) || 

BUNUNLA DEĞİŞTİRİN 
( !isset($auth_access[$forum_id][$auth_field]) && empty($change_acl_list[$forum_id][$auth_field]) ) ) || 

AÇIN
includes/functions_post.php 

BULUN 
function submit_post($mode, &$post_data, &$message, &$meta, &$forum_id, &$topic_id, &$post_id, &$poll_id, &$topic_type, &$bbcode_on, &$html_on, &$smilies_on, &$attach_sig, &$bbcode_uid, &$post_username, &$post_subject, &$post_message, &$poll_title, &$poll_options, &$poll_length) 

BUNUNLA DEĞİŞTİRİN 
function submit_post($mode, &$post_data, &$message, &$meta, &$forum_id, &$topic_id, &$post_id, &$poll_id, &$topic_type, &$bbcode_on, &$html_on, &$smilies_on, &$attach_sig, &$bbcode_uid, $post_username, $post_subject, $post_message, $poll_title, &$poll_options, &$poll_length) 

AÇIN 
includes/functions_search.php 

BULUN 
function clean_words($mode, &$entry, &$stopword_list, &$synonym_list) 

BUNUNLA DEĞİŞTİRİN
function clean_words($mode, $entry, &$stopword_list, &$synonym_list) 

BULUN 
function split_words(&$entry, $mode = 'post') 

BUNUNLA DEĞİŞTİRİN 
function split_words($entry, $mode = 'post')
Dosyaların ilk önce yedeğini almayı unutmayın.
oldjack
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen oldjack »

saol çok teşşekkür edrim güncelledim düzelmedi ama senin dediklerini yaptım düzeldi abi kacgündür urasıyodum valla ellerine sağlık
Kilitli

“2.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir