phpBB 2.0.x sürümlerinden phpBB 3.0'a geçiş

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
dreamX
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen dreamX »

şunun hataları giderilip betalıktan çıkmasını dört gözle bekliyorum
umuttt_16
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen umuttt_16 »

ya ben kurdum phpbb3 ü
convert dedim son aşamaya geldim tam conversation yaparken yarıda duruyor sayfa görüntülenemiyo diyo ya yardım edebilecek biri varmı
2 gündür uraşıyom kafayı yicem
Laneth
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Laneth »

Ya bende dönüştürmeye çalıştım Phpbb 2 ile aynı veritabanına Phpbb 3 ü kurdum daha sonra convert aşamasına geldim.Buraya kadar hiç bi sorun yok ama dönüştür dediğim zaman sayfa belli bi süre sonra zaman aşımına uğruyor ve kapanıyor.

http://www.xxx.com/install/index.php?mo ... &confirm=1

bu adres çıkıyor en son ve kapanıyor.Bi çözüm bulamadım.
İlgilenecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

Laneth, umuttt_16 söyledikleriniz phpBB sorunu değil sunucunun mysqlunun yoğun olduğu zamana denk geliyorsunuzdur ve gereken zaman içinde işlem oluşmadığından işlem zaman aşımı mesejı veriyor.

hostcunuza haber verin işlem zaman süresini arttırsın veya sunucunuzun boş olduğu zamanlarda yapın.
Site Kuralları | Mod Kurulum Makalesi | MODX Formatlı Modların Kurulumu

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
umuttt_16
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen umuttt_16 »

bence alakası yok 10-15 kere denedim farklı zmanlarda farklı yerlerde bence beta oldugu için olabilir full sürümünü bekliyelim derim
Laneth
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Laneth »

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

evet ben başka bi sunucuma aynı veritabanını ve dosyaları attım dönüşüm işlemini orda yaptım...
yani bazı sunucularda olmuyomuş dönüştürme..
Dönüştürmeyi yaparken binlerce böyle hata verdi

[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/utf/data/recode_basic.php on line 419: Undefined variable: transform
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/utf/data/recode_basic.php on line 419: strtr() [function.strtr]: The second argument is not an array.

ama sonucunda bitirdi dönüştürmeyi
en son screen sayfasını upload ettim bakabilirsiniz forum başlıkları yok üyeler misafir olarak görünüyor ve her zamankii şifremle giriş yapamadım.
acaba verdiği hatadanmı kaynaklandı bu çünkü başka dönüştüren insanlar var onlar nasıl dönüştürmüş.
anlayamadım yani açıkçası
şimdiden teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

umuttt_16 yazdı:bence alakası yok 10-15 kere denedim farklı zmanlarda farklı yerlerde bence beta oldugu için olabilir full sürümünü bekliyelim derim
localde yaklaşık 80 mb lık veritabanını dönüştürdün tek sorun çıkmadı.

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

dn_35 localde deneme amaçlı bir phpbb2 kurdum sonra dediklerini yaparak phpbb3 kurup dönüştümek istedim ama 3 adımdaki
"Forum yolu : Buraya phpBB2 forumunuzun bulunduğu klasör adını yazınız."
kısmı varya oraya ne yazdıysam olmadı. phpbb2 yi phpbb2 diye bir klasöre kurdum o boşluğada phpbb2 denedim /phpbb2 denedim hatta bi çok şey denedim ama kabul etmedi tam olarak ne yazmam lazım oraya.
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

pikachu yazdı:dn_35 localde deneme amaçlı bir phpbb2 kurdum sonra dediklerini yaparak phpbb3 kurup dönüştümek istedim ama 3 adımdaki
"Forum yolu : Buraya phpBB2 forumunuzun bulunduğu klasör adını yazınız."
kısmı varya oraya ne yazdıysam olmadı. phpbb2 yi phpbb2 diye bir klasöre kurdum o boşluğada phpbb2 denedim /phpbb2 denedim hatta bi çok şey denedim ama kabul etmedi tam olarak ne yazmam lazım oraya.
resme bakmadın herhalde localdeki phpbb2 forumun phpbb2 klasöründeyse ../phpbb2 yazacaktın.

Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

onu da denedim. olmadı. dedim ya bi sürü şey denedim. ama olmadı anlamadım valla.
Kullanıcı avatarı
mc_kelleci
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen mc_kelleci »

../phpbb2/ olarak dene pikachu ben öle yaptım oldu... yani sonuna bi "/" işareti daha koy

bu arada gerçekten çok güzel bi anlatım olmuş.ilk denememde sorunsuz olarak geçiş yaptım.saolun
aklı olan okumasın sanayide iyi para veriyorlar :)
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

denedim ama o da olmadı. sanki sorun bitek bende var. :D
murtipan
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen murtipan »

Laneth yazdı:[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

evet ben başka bi sunucuma aynı veritabanını ve dosyaları attım dönüşüm işlemini orda yaptım...
yani bazı sunucularda olmuyomuş dönüştürme..
Dönüştürmeyi yaparken binlerce böyle hata verdi

[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/utf/data/recode_basic.php on line 419: Undefined variable: transform
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/utf/data/recode_basic.php on line 419: strtr() [function.strtr]: The second argument is not an array.

ama sonucunda bitirdi dönüştürmeyi
en son screen sayfasını upload ettim bakabilirsiniz forum başlıkları yok üyeler misafir olarak görünüyor ve her zamankii şifremle giriş yapamadım.
acaba verdiği hatadanmı kaynaklandı bu çünkü başka dönüştüren insanlar var onlar nasıl dönüştürmüş.
anlayamadım yani açıkçası
şimdiden teşekkürler
kardeş hosta kurunca aynı hataları bendede verdi.
ama daha önce localhosta kurmuştum orda sorun yoktu.
bende localhosta kurululan phpBB3 tablolarını localhosttan alıp kurulu olan hosttaki phpBB3 tablolarını sildim ve bunları yükledim sorun düzeldi. bi dene istersen.

Bu arada bu sorunun bundan başka bir çözüm yolu yokmu arkadaslar?
slaytofisi
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen slaytofisi »

Kolay gelsin forumu dönüştürmey çalışıyorum ama hep aynı hatayı alıyorum Lütfen yardımcı olun aldığım hatalar aşağıda

Eski sitenizde çakışan kullanıcı adları bulundu. Dönüşümü tamamlamak için lütfen bu kullanıcıları silin veya yeniden adlandırın; böylece her temiz kullanıcı adı için eski forumunuzda sadece bir kullanıcı olacaktır.
linko
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen linko »

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

phpbb 2.x.x den rc1 e dönüştürme işlemi sırasında bu hatayı alıyorum bir türlü çözemedim. yardımcı olursamız sevinirim.
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir