Problemlerin %50 sinin kaynağı searchwordlist (başbelası)

phpBB 2.0.x kurulum ve çalıştırılmasında meydana gelen sorun ve problemler için buradan yardım alabilirsiniz.
Kilitli
Crazy_Plane
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Problemlerin %50 sinin kaynağı searchwordlist (başbelası)

Mesaj gönderen Crazy_Plane »

Bu searchwordlist
- Forumdan geri yüklerken Türkçe hatası verdiriyor
- Yedek alırken 1 Mb lik veritabanını 4 Mb yapıyor.
- Yeni konu eklerken zaman zaman "searchwordlist out of memory" hatası verdiryor.

Ya bunu yapmaları şartmı, yani searchwordlist e yazdırmaları. Halihazırdaki konular içerisinde arama yaptırsalar olmaz mı?.

Veya bu searchwordlist den kurtulmanın bir yolu yok mu?
Kullanıcı avatarı
Mirach
Destek Ekibi Lideri
Destek Ekibi Lideri

Mesaj gönderen Mirach »

boşaltmayı dene.
Profilinde phpBB forumunun adresini girmemiş üyelere ve kurallara aykırı şekilde açılmış başlıklara destek verilmez.
Resim Resim Resim
zuper
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen zuper »

Mirach yazdı:boşaltmayı dene.
ama nasıl?
Crazy_Plane
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

aga boşalttım php_myadmin den de. ya bu böyle gitmezki, ben haftada 2 kez wordlist mi boşaltacam.

Yedekten alıyorsun hata verdiriyor. Yedek alıyorsun yedeği şişiriyor. bari şuna bir çözüm bulsalar. O liste olmadan ARAMA yapılamaz mı?
Kullanıcı avatarı
Mirach
Destek Ekibi Lideri
Destek Ekibi Lideri

Mesaj gönderen Mirach »

yapılamaz.. şöyle bi makale var ki :

[HowTo] Decrease searchtables' size

http://www.phpbb.com/phpBB/viewtopic.php?t=33810
Profilinde phpBB forumunun adresini girmemiş üyelere ve kurallara aykırı şekilde açılmış başlıklara destek verilmez.
Resim Resim Resim
Murat5
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Murat5 »

Yav istediğin kadar büyük olsun. Big Dump'u önereceğim sana kullanımı da çok kolay. 30 kere deneyip taşıyamadığım forumu big dump ile hemen taşıdım. Veri tabanım da 12mb idi. Kullanımı:

Buradan indirin. zipten çıkardıktan sonra not defteri ile açın. Şuraları sağlayıcınıza göre düzenleyin:

Kod: Tümünü seç

$db_server   = 'localhost';
$db_name     = '';
$db_username = '';
$db_password = '';
Veri tabanı dosyanızı .sql şeklinde alanınıza yükleyin ve şurada yolunu belirtin:

$filename        = '';
Şuraya da charseti belirtin:

BUL
$db_connection_charset = '';
DEĞİŞTİR
$db_connection_charset = 'utf8';
bigdum.php yi yükleyip tarayıcıdan çalıştırın ve start import deneyin. Çok hızlı yüklüyor hemde :wink:
Crazy_Plane
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

saol aga denerim :D
Kullanıcı avatarı
lord_lion
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen lord_lion »

murat5 kardeşim yada yapabilecek başka bir arkadaşım eğer bunu resimli b şekilde anlatırsa çok faydalı bir iş yapmış olacak gerçekten.
ben şu 2 kısmı anlamadım.
1-Veri tabanı dosyanızı .sql şeklinde alanınıza yükleyin // burada bu dosyayı nereye yolluyoruz?
2-bigdum.php yi yükleyip tarayıcıdan çalıştırın ve start import deneyin//Bunu nasıl yapacağız?
Lütfen yardım bekliyorum.Çok önemli benim için...

Emeğe Saygı

İletişim:

lord_lion yazdı:murat5 kardeşim yada yapabilecek başka bir arkadaşım eğer bunu resimli b şekilde anlatırsa çok faydalı bir iş yapmış olacak gerçekten.
ben şu 2 kısmı anlamadım.
1-Veri tabanı dosyanızı .sql şeklinde alanınıza yükleyin // burada bu dosyayı nereye yolluyoruz?
2-bigdum.php yi yükleyip tarayıcıdan çalıştırın ve start import deneyin//Bunu nasıl yapacağız?
Lütfen yardım bekliyorum.Çok önemli benim için...
???
yokmu hala bi yardım eden...

Emeğe Saygı

İletişim:

Mesaj gönderen wampir5 »

Bende anlamadım bu konuyu, ileride çok işime yarayacaktır. şimdiden öğrenmemde yarar var çünkü forum büyüdükten sonra iş iş işten geçmiş olacak.
Kullanıcı avatarı
Mirach
Destek Ekibi Lideri
Destek Ekibi Lideri

Mesaj gönderen Mirach »

Resim Resim Resim
Kullanıcı avatarı
lord_lion
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

mirach iyi ama benim yedek dosyam şu an 1 mb bile değil.Gziple sıkıştırılmış hali ama ne phpmyadminden nede normal admin panelinden
yedeğimi yükleyemedim.Hemde buradaki pek çok yönergeyi izleyip ona göre uğraşmama rağmen.Boyut olarak çok küçük ve ben vb+php den ya başka bir moda yada phpbb ye geri dönüş yapmak istiyorum.
ama bu nasıl yapılacak inanın o kadar konu okumama rağmen rastlayamadım.Rastladıklarımda da çözüm olmadı.
LÜtfen bi el atın şu soruna.İstediğim sadece bilen arkadaşların şu big dumpla nasıl yapılacağını anlatması.
Anlatılmış ama çok karmaşık geldi.Mesela düzenlemeleri yaptıktan sonra FTP ile atın denmiş amanereye atacaz dosyaları yazılmamış?

Emeğe Saygı

“2.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir