Portal Sayfası Şeklinde Giriş Sayfası

phpBB 2.0.x sürümleri için yapılmasını istediğiniz veya arayıpta bulamadığınız Temalar.
Kilitli
ugokhan
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Portal Sayfası Şeklinde Giriş Sayfası

Mesaj gönderen ugokhan »

Kendime ait bir paralı host alanım ve adresim var. Forumu ve ilgili temaları sorunsuz kurdum. Ama....

Web siteme direkt olarak forum şeklinde girilmesin. İlk önce anasayfaya girilsin ve buradaki Forum linkine tıklayınca foruma girilsin istiyorum. Bunu index.html dosyası hazırlayarak basitçe çözebiliyorum ama zannedersem PHPBB'nin bu şekilde bir arayüzü varmış.

Son eklenen başlıklar, son üyeler, Anasayfadan oturum açma, En iyi üyeler... vb konu başlıkları anasayfada görülüyor.

örnek bir site göstermek isterim.
http://www.kanarya-saka-florya.com

Buradaki gibi bir giriş sayfasını nasıl eklerim. Bunun eklentisi hazır mıdır?

NOT : Bu konu ile ilgili bir başlığı forumda aramama rağmen bulamadım. Ben de başlık açmak zorunda kaldım.
Kullanıcı avatarı
pikachu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pikachu »

bunun için portal denen şeyler var. onlardan birini kurmalısın. ezportal, importal ve mk portal şuan için kullanılan portallar. hepsinin kendine göre artı ve eksisi var. o gösterdiğin sitedeki ezportal ama ez portalı kurunca karşına o şekil bir görüntü gelmez. bazı eklentiler var ezportalın. onlarla geliştirebilirsin.
Kullanıcı avatarı
phpBB-TR
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen phpBB-TR »

verdiğin site phpBB2 Plus, dediğin şey ise Portal eklentisi..sana EzPortal kullanmanı tavsiye ederim, gösterdiğinde de ve bende onu kullanıyorum..

İyi akşamlar :wink:
Kullanıcı avatarı
Nightmare
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Nightmare »

bence php Nuke kur hoş olur
ENGEL
ugokhan
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ugokhan »

PHPBB 2.0.22 kullanıyorum ve şu an 50 kullanıcı ile forum kullanılmaya devam ediyor. Gerekli temaları ve dilleri de kurdum. Baştan yeni bir forum yapısını kuramam. Zaten yeni başladım. Olanla idare etmek durumundayım.

Şu an localimde Ezportal'ı kurdum ve MOD ayarlarını da yaptım. Gayet güzel oldu. (her öğrendiğimi başarıyla uyguluyorum :)). Her neyse.. Şimdiki sorunum Üstteki menü listesinde Portal ana sayfasına link olmaması. Forum içerisine giren birisi portal.php dosyasına bir link göremiyor. Anasayfa veya Home adında bir linki ekleyemedim. Mod işlemi sırasında includes\page_header içerisine bir ekleme yaptım ama site üzerinde gözükmüyor.

1) Üst menüye nereden müdahale edebilirim.?
2) Portal'ın sayfa yapısı hangi dosya/dosyalar üzerinde duruyor. Sayfa üzerinde yapısal değişiklik yapmak istiyorum. (PHP-ASP-HTML-CSS ne varsa biliyorum)
3) Ezportal'ı geliştirmek için eklentileri nereden bulurum.?

NOT : Aynı soruya ilgili sorularla devam ediyorum ki, aynı problemle karşılaşan kişiler de bu adımları izlesin.
Kullanıcı avatarı
mc_kelleci
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen mc_kelleci »

1. sorunun cevabı= kullandığın tema klasöründeki overal_header.tpl dosyasından müdahele edebilirsin...
2. sorunun cevabı= portalın sayfa yapısı ana dizindeki portal.php ve bunla ilişkili gene kullandığın tema klasörü içindeki portal_body.tpl dosyası içinde...
3. sorunun cevabı= forumda arat bulursun...
aklı olan okumasın sanayide iyi para veriyorlar :)
ugokhan
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ugokhan »

Hocam teşekkür ederim. Tam istediğim cevaplardı bunlar. :wink:
Kilitli

“2.0.x Stil/Tema İstekleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir