Google Adsense hakkında bilgi rica edyorum..

phpBB destek veya chat forumu değildir
phpBB ile ilgili sorulan tüm soru başlıkları kilitlenecek veya silinecektir.
Bu forumda phpBB sorunları dışındaki genel Webmaster sorunlarını ve problemlerini tartışabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
rhtgltkn
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Google Adsense hakkında bilgi rica edyorum..

Mesaj gönderen rhtgltkn »

Merhaba arkadaşlar sitemde adsense kullanmak istiyorum. yalnız bu işten canı yanmış bir kaç arkadaş duydum adsense iptali ile ilgili. gerçi hepsi geçersiz tıklamalardan falan bahsediyor. bazıları google kafasın agöre üyeliği kesiyor diyorlar. bazıları uygunsuz içerik falan diyorlar ama burada olduğu gibi pek çok sitede de uzun zamandır googleyle çalışıyor ve sanırım hiç sorunları çıkmadı..
sormak istediğim google tam olarak hangi durumda üyeliği iptal ediyor.
1 geçersiz tıklamalarda falan yapıyorsa gayet makul ve doğru birşey.
2 site içeriği... aslında kafamı karıştıran olay bu. mesela full oyun, program, vs.. içeriği olan baya büyük forum siteleri var ve çok uzun zamandır onlar da adsense kullanıyorlar ve hala devam ediyorlar. gerçi adult forumlarda adsense yok o da anlaşılır bişey. ama sitedeki bir yazı yüzünden uyarı aldıklarını söyleyenler var mesela. bu forum içeriği içn google mesela bedava full oyun film dağıtan forum siteleriyle anlaşmayı iptal etmiyorda böyle bir yazı için falan iptal veriyor mu... bilgilerinizi rica ediyorum...
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

adensenin kurallarında açıkça uygunsuz içerikten bahsediyor okursan faydalı olur.

Gerçersiz tıklamalar, tıklamaya teşvik gibi yazılarda direk banlanıyorsun, yoksa düzgün kullanıpta banlanan görmedim.
Site Kuralları | Mod Kurulum Makalesi | MODX Formatlı Modların Kurulumu

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
yaylicali
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen yaylicali »

bazen masumlar da banlanıyor çok tanıdığım banlandı. bir de şu adsense kodlarını iyi dizmek gerek.. siteye çok koyarsan da banlıyor
Kullanıcı avatarı
akansu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen akansu »

evet arkadaşlar Google Adsense kuralları haklı olarak epey katı..

Kurallar konusunda sayfalarca yazı var ve pek çok insan (bende dahil) bunları okumadan reklamları yerleştiriyoruz..

Mesela bir sayfada en fazla 3 adet reklam kutusu koyabiliyorsun..

Yanılmıyorsam bu 3 reklam temasından en fazla 1 i tavsiye bağlantı(Adsense, firefox...vs) olmalı..

Özellikle kodları yerleştirirken dikkatli olmalı...

Benim bir üyeliğim epey miktar para birikmişken iptal oldu. Ama bizde çareler tükenmez tabi..

Geçersiz tıklamalarda çok önemli tabi.. IP mi değiştirip tıklarsam anlamazlar diye düşünmeyin ;)
Kullanıcı avatarı
Mirach
Destek Ekibi Lideri
Destek Ekibi Lideri

Mesaj gönderen Mirach »

ip ile pek alakası yok. arkadaşım sadece üyelere açılan bir popup la geçen sene ay başına adsense alıordu..

ben ise şuana kadar sadece Eft mi ? çek mi ? sorunu yaşadım..bu sorunda uzun sürsede istediğiniz gibi halloluyor.
Profilinde phpBB forumunun adresini girmemiş üyelere ve kurallara aykırı şekilde açılmış başlıklara destek verilmez.
Resim Resim Resim
cimbomlu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cimbomlu »

Peki dedikleri gibi çekler zamanında geliyormu?
Hesabımdaki EFT bölümünü bir türli dolduramadım bankamın kodunu bilmiyodum ve işin saçmalığı bankamda kendi kodunu bilmiyor :S
Gençliğin buluşma noktası
Üye olun eğlenceye sağ tıklayın

GencForums.Com
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

Banka kodunu bilmezmi? hesap cüzdanına bak orada yazar
Site Kuralları | Mod Kurulum Makalesi | MODX Formatlı Modların Kurulumu

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
cimbomlu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cimbomlu »

Abi yok walla ya :roll:

IBAN var ama ayrıca banka kodu diye geçmiyor.Yoksa bende EFT isterim çek biraz garanti olmaz benim için adres değişiyo çünki.Neyse ama artık çeke devam heralde :cry:
Gençliğin buluşma noktası
Üye olun eğlenceye sağ tıklayın

GencForums.Com

“Genel Tartışmalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir