Site isminin önüne logo ekleme - favicon

phpBB 3.0.x sürümleri için stil veya temalar hakkındaki sorunlarınızı buraya yazabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Rhaumel
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Site isminin önüne logo ekleme - favicon

Mesaj gönderen Rhaumel »

Selam,

Arkadaşlar aşağıda bir resim ekledim ve bunun nasıl yapılabiliceğini bilmiyorum yardımcı olurmusunuz?
cats.jpg
Buradaki gibi Browserdaki sekmelerde site ismi öncesi logo nasıl ekleniyor?

Teşekkürler
En son Rhaumel tarafından 21.02.2012, 23:38 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Site isminin önüne logo ekleme - Browser Sekmede

Mesaj gönderen Ademx33 »

Sanırım onlara Favicon deniyordu. Bir arat forumda nasıl yapılacağı anlatılıyordu bir ara görmüştüm.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 225
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kullanıcı avatarı
tuzukuru
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen tuzukuru »

Saniyorum favicon demek istemissiniz.
Bu adreslerden kendinize favicon yapabilirsiniz.

http://www.html-kit.com/favicon/

http://www.degraeve.com/favicon/index.p ... 8000000000

Faviconunuzu yapip pc nize indirdikten sonra forum sayfaniz anadizine(root kismi) atin, sayet images gibi degisik kilasörlere atarsaniz asaggidaki koddaki adresi o sekidle yapiniz.

buradaki kodu

Kod: Tümünü seç

<LINK REL="SHORTCUT ICON" HREF="http://www.siteadresiniz.com/favicon.ico" /> 
styles/teman/template/overall_header.html ac ve
BUL

<link rel="alternate" type="application/atom+xml" title="{SITENAME}" href="syndication.php?type=atom" />
hemen altina ekle. Kaydet ve yerine gönder. Yalniz bir anda adres satirinda görmeyebilirsin. Pc deki cerezleri sil öyle bak görmen gerekir. Bu islemleri yaptiktan sonra olmadi diye eklediklerini silme sakin yine diyorum cerezlerini sil yada daha önce sayfani bakmayan bir pc den bak. Kolay gelsin.
Rhaumel
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Rhaumel »

Öncelikle yanlış yere açtığım için konuyu özür dilerim sayın admin ve çok teşekkür ederim Ademx33 - tuzukuru.
Tuzukuru, hangisi daha sağlıklı senin önerin.Çünkü ben daha işin başındayım tam olarak herşeyi beceremiyorum arkadaşlar sağolsunlar yardım ediyorlar.Şayet kod değişikliği yapmaya gerek kalmıyorsa ana dizinde root kısmına atın demişsiniz.Bu daha kolay galiba ama ben burası nerede çözmedim ftp den bakıyorum ama bulamadım?

Birde kodlar ile denersem (SİTENAME) kısmına site adımı yazıcakmıyım? yada öylemi bıralıcam? yazarsamda ne kadarını yazıcam örn: xxxxx mı? http://www.xxxxxx.com mu gibi?

Bozmak istemediğim için tam bilerek yapmak istedim teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
difficulty
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Site isminin önüne logo ekleme - Mavicon

Mesaj gönderen difficulty »

root yani ana dizin yani ilk dizin yani ana klasör.
faviconu ftp den ana dizine atacaksın.
Ana dizin içinde adm, includes, images vs. klasörleri vardır.
Bunların oldugu bölüme at.

{SITENAME} yazısına dokunmayacaksın.

Yani önce bu kodu bulup

<link rel="alternate" type="application/atom+xml" title="{SITENAME}" href="syndication.php?type=atom" />

buldugun üstteki kodun bir satır altına bu kodu yapıştıracaksın.

<LINK REL="SHORTCUT ICON" HREF="http://www.siteadresiniz.com/favicon.ico" />
http://www.siteadresiniz.com yazan bölüme kendi adresinizi yazıp düzeltin.
Rhaumel
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Site isminin önüne logo ekleme - Mavicon

Mesaj gönderen Rhaumel »

Çok teşekkür ederim Sayın difficulty. Fakat olmuyor arkadaşlar! Sizin verdiğiniz koda göre arıyorum ama satırlarda fark var şöyle:

Siz bunu bul diyorsunuz:

Bende ise bu var ve eşleştirme nedenim sadece {SITENAME} yazıyor olması. ve bu <!-- ENDIF --> kısmı eklenicekmi direk altına mı yapıştırıcam verdiğiniz kodu?

<!-- IF S_ENABLE_FEEDS_OVERALL --><link rel="alternate" type="application/atom+xml" title="{L_FEED} - {SITENAME}" href="{U_FEED}" /><!-- ENDIF -->
crashliveable
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Site isminin önüne logo ekleme - favicon

Mesaj gönderen crashliveable »

bu konuda bilgisi olan var mı acaba bende denedim ama olmadı
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Şöyle bir hata yapılmış ta olabilir. Favicon jpeg dosyası olmayacak. .ico uzantılı olacak sanırım. Elinizdeki bir resmi önce favicon generatorü ile favicona dönüştürmeniz gerekiyormuş.. Belki bu sayfa işinize yarayabilir.. Ya da eskiden mod ile yapılıyormuş [url=Şöyle ir hata yapılmış ta olabilir. Favicon jpeg dosyası olmayacak. .ico uzantılı olacak sanırım. Elinizdeki bir resmi önce favicon generatorü ile favicona dönüştürmeniz gerekiyormuş..
Belki bu sayfalar işinize yarayabilir.. Kolay gelsin..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 470
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
crashliveable
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen crashliveable »

çevirip uyguladım zaten bu işlemleri ama yinede olmadı
Kilitli

“3.0.x Stil Sorunları & Yardım” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir