Botlar dan bıktım...

phpBB 3.2.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
barış demirok
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Botlar dan bıktım...

Mesaj gönderen barış demirok »

Merhabalar forumda birçok araştırma yaptım söylenilenleri uygulamadım ancak bir işe yaramıyor. sadece e posta doğrulaması işe yaradı ama forum yeni olduğu için gerçek kişilere sorun yaratıyo. yapabileceğim bir kod, mod, eklenti veya başka birşey varmı ?
denediklerim:
kayıt sırasında soru
kayıt sırasında görselden resim
kayıt sırasında 3d resim

işe yaramadı :(
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Botlar dan bıktım...

Mesaj gönderen EFe1343 »

Ben Spam üyeler için Stop Forum Spam eklentisi ve Google captcha kullanıyorum. Daha spam üye pek gelmedi. Sadece ilginç bir şekilde Ali Kullanıcı adını almaya çalışınca Spam olarak engelliyor. İki kere denk geldim.
barış demirok
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen barış demirok »

EFe1343 yazdı: 12.10.2019, 20:55 Ben Spam üyeler için Stop Forum Spam eklentisi ve Google captcha kullanıyorum. Daha spam üye pek gelmedi. Sadece ilginç bir şekilde Ali Kullanıcı adını almaya çalışınca Spam olarak engelliyor. İki kere denk geldim.
teşekkürler stop forum spam ı yükledim ancak capcha yı etkinleştiremedim onu da yakında çözerim
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Captcha için YKP- Genel - Mesaj Panosu Konfigrasyonu - Spambot önlemleri kısmından altta doğru Mevcut Eklentiler den reCaptcha seçin. Tam hatırlamıyorum. Ama etkinleştirmek için anahtar var onu ben aldım sanırım link var zaten. Anahatarları yazıp Önizleme de Ben robot değilim reCaptcha yı görürseniz ve tıklayıp yeşil tiki görürseniz tamamdır.
aknctn
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen aknctn »

Ben spam bot ile üye olan hesapların mail ve ip numaralarını engelledim ve sonra aynı mail ve ip numaralılar kayıt olamadı. Biraz uğraştırdı zaman aldı ama artık arada sadece tek tük spam bot uğruyor.

“3.2.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir