Giriş Sorunu

phpBB 2.0.x kurulum ve çalıştırılmasında meydana gelen sorun ve problemler için buradan yardım alabilirsiniz.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
blizzard
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Giriş Sorunu

Mesaj gönderen blizzard »

Arkadaşlar sitede şöyle bir sorun var;
Herhangi bir kullanıcı (Adminde dahil) foruma girdikten sonra başlıklarda dolaşırken birden bire kendiliğinden çıkış yapılıyor ve yeniden girmek gerkiyor yeniden girldikten kısa bir süre sonra yine aynı şey oluyor sorun ne olabilir ?
billykid
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen billykid »

online kalma süresi die bişi war..ondan dolayı olabilir..
kayıt olduum bazı sitelerde benim başımada geliodu
Kullanıcı avatarı
blizzard
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen blizzard »

peki nasıl giderilebilir bu sorun yonetim panelinde online kalma süresi ile ilgili bir yer göremedim ?
billykid
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen billykid »

admin panelinden yapıosun bu ayarı..(General Configuration )
orda şukadar zaman sonra log out olsun die bi seçenek war
onu "0" yapınca çıkış olmaz artık..
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

blizzard yazdı:peki nasıl giderilebilir bu sorun yonetim panelinde online kalma süresi ile ilgili bir yer göremedim ?
Yönetim Paneli -> Genel Yönetim -> Ayarlar ekranından Oturum uzunluğu [ saniye ] kısmı varsayılan olarak 3600'dür. Bu süreyi uzatırsanız süre dolana kadar çıkış olmaz.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
MyLord
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Giriş Sorunu

Mesaj gönderen MyLord »

Bende de benzer bir problem var ama bir türlü çözemedim.

Giriş yaptıktan kısa bir süre sonra forumdan atılıyorum. Admin kısmında oturum süresine baktım normalde orda 3600 saniye yani 1 saat yazması gerekiyor ama o kısım boş. Veritabanına baktım orada 3600 yazıyor. Admin kısmından değişiklik yapıyorum (örneğin 7200 yazıyorum) değişiklik kaydedildi diyor fakat yine oturum süresi kısmında birşey yazmıyor. Veritabanına bakıyorum hala 3600 yazıyor yani değişkliği veritabanına kaydetmiyor. Başka bir ayarı değiştiriyorum. Mesela iki mesaj arasındaki bekleme süresini 60 saniyeden 45 saniyeye düşürüyorum, değişiklik problemsiz kaydediliyor. Anlamadım gitti yawf...

Veritabanı üzerinden oturum süresini elle değiştiriyorum mesela 5000 saniye olarak ayarlıyorum yine admin kısmında oturum uzunluğu kısmı boş görünüyor ve 10-15 saniyede forumdan atıyor.

Ne tavsiye edersiniz?
Çok Acil - Lütfen Yardım - Buraya bakın!!! ve BÜYÜK harflerle açılan konu başlıklarına BAK-MI-YO-RUM!!!
Lütfen forum kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım. :D
vantus
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen vantus »

arkadaşlar bende siteyi açtığımda giriş yapıyorum aktif kullanıcılarda görünüyorum ama tekrar giriş alanı geliyor tekrar giriş yapmam lazım öyle yaptığımda da son gönderilen msjları okuyamıyorum boş geliyor bütün kullanılarda böyle ne yapmam lazım
Kullanıcı avatarı
MyLord
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen MyLord »

vantus aynı problemi yaşıyoruz. Admin panelinde çerez ayarlarında oturum süresi olarak ne gösteriyor sende?

Birde şu FORUM DOKTORU´nu kullan belki problemini tesbit edip düzeltebilir. İçinde türkçe açıklamasıda var.
Çok Acil - Lütfen Yardım - Buraya bakın!!! ve BÜYÜK harflerle açılan konu başlıklarına BAK-MI-YO-RUM!!!
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

sorun cookie ayarlarından kaynaklanıyor büyük bir ihtimalle. Daha önce auto cookies isminde bir mod verilmiştir onu da deneyebilirsiniz. Bir de bilgiisayarınızdaki cache ve cookie dosyalarını temizleyin.
Resim

Kullanıcı avatarı
MyLord
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen MyLord »

auto cookies modunuda kurup çerezleri ayarlattırdım bir süre düzgün çalıştı fakat az evvel beş dakika içinde tüm üyeleri 4-5 kez yine forumdan attı. İyice canımı sıkmaya başladı bu problem! :x

Admin panelinde oturum uzunluğu kısmıda hala boş! Bana kalırsa problem ondan kaynaklanıyor.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

MyLord yazdı:auto cookies modunuda kurup çerezleri ayarlattırdım bir süre düzgün çalıştı fakat az evvel beş dakika içinde tüm üyeleri 4-5 kez yine forumdan attı. İyice canımı sıkmaya başladı bu problem! :x

Admin panelinde oturum uzunluğu kısmıda hala boş! Bana kalırsa problem ondan kaynaklanıyor.
O kısım boş ise sorun veritabanından kaynaklanıyor. Veritabanını güncellemeniz gerek. Sanırım eski phpBB sürümü kullanıyorsunuz ya da yeni sürüme geçince veritabanı güncellemesi yapmadınız.
Resim

vantus
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen vantus »

ben daha siteyi yeni kurdum son sürümü ama gene aynı 2 defa giriş yapmam gerekiyor
Kullanıcı avatarı
sercan37
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen sercan37 »

MyLord yazdı:Bende de benzer bir problem var ama bir türlü çözemedim.

Giriş yaptıktan kısa bir süre sonra forumdan atılıyorum. Admin kısmında oturum süresine baktım normalde orda 3600 saniye yani 1 saat yazması gerekiyor ama o kısım boş. Veritabanına baktım orada 3600 yazıyor. Admin kısmından değişiklik yapıyorum (örneğin 7200 yazıyorum) değişiklik kaydedildi diyor fakat yine oturum süresi kısmında birşey yazmıyor. Veritabanına bakıyorum hala 3600 yazıyor yani değişkliği veritabanına kaydetmiyor. Başka bir ayarı değiştiriyorum. Mesela iki mesaj arasındaki bekleme süresini 60 saniyeden 45 saniyeye düşürüyorum, değişiklik problemsiz kaydediliyor. Anlamadım gitti yawf...

Veritabanı üzerinden oturum süresini elle değiştiriyorum mesela 5000 saniye olarak ayarlıyorum yine admin kısmında oturum uzunluğu kısmı boş görünüyor ve 10-15 saniyede forumdan atıyor.

Ne tavsiye edersiniz?

Bende de aynı sorun vardı "auto cookies" modunu kurduktan sonra sorun kalmadı. Önce forum doktoru modunu denedim ama o işe yaramadı :wink:
http://www.kuzeyforum.net Moderatörler aranıyor
Kilitli

“2.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir