phpBB 2.0.x sürümlerinden phpBB 3.0'a geçiş

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
ramis
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ramis »

Makale için teşekkür ederim. Bir yardıma ihtiyacım var arkadaşlar.
örnek olarak
/phpBB2 >phpbb 2.0.22 kurulu sitemindb veritabanında misal
Fakat dönüştürme için aynı veritabanında olması gerekiyor yazıyor.. :(

/phpBB3 burayada yeni forumu dosyalarını atıyorum. ayrı bir dbye örnek digerdb buraya yeni forumumu kuruyorum. bu durumda hem db ayrı hem dizin ayrı olmuş oldu(eski forumdan bağımsız). Fakat dönüştürme işleminden de faydalanıp eski bilgileri mesajları bu yenisine dönüştürmem lazım. Nasıl yapabilirim. ?
Şimdiden teşekkür ederim ... :?
mciritci
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen mciritci »

Hocam Benim Sormak Istedığım Sey ;

- Phpbb2x dekı tum katagorıler açılmış olan başlıklar , Başlıklara yazılan cevaplar , Üyelerimin hepsi .. Phbb3 e aynen gececekmı ? .... tema modları degılde sadece onu merak edıyorum.
seyyah1061
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpBB 2.x.x den phpBB 3.0'a geçiş

Mesaj gönderen seyyah1061 »

Dönüşüm sorunsuz hata vermeden gerçekleşiyor forumlar katogoriler başlıklar herşey normal yanlız başlığın içini göremiyorum zulaları temizledim herşeyi yaptım ama yiende düzelmedi yardımcı olursanız sevinirim.
DaDaSh
Kayıtlı Kullanıcı

Re: phpBB 2.0.x sürümlerinden phpBB 3.0'a geçiş

Mesaj gönderen DaDaSh »

ve phpBB2 forum veritabanına phpbb3_ prefix ile kuruyoruz. (dönüşüm için phpBB2 ve phpBB3veritabanının aynı olması gerekiyor.)
ya ben burayı anlamadım yeniyimde phpbb3_ prefix ile kurulum nasıl oluyor
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

DaDaSh yazdı:
ve phpBB2 forum veritabanına phpbb3_ prefix ile kuruyoruz. (dönüşüm için phpBB2 ve phpBB3veritabanının aynı olması gerekiyor.)
ya ben burayı anlamadım yeniyimde phpbb3_ prefix ile kurulum nasıl oluyor
3- Resmi Görmek için tıklayınız

Dönüştüre tıkladıktan sonra resimde göreceğimiz sayfa gelir ve o sayfada

Veritabanındaki Tablolar için örnek: phpbb_ (bu phpBB2 forumumuzun veritabanındaki tablo isimlerinin öntakılarıdır. Değiştirmediyseniz phpbb_ dir. değiştirdiyseniz değiştirdiğinizi yazın.)

Forum yolu : Buraya phpBB2 forumunuzun bulunduğu klasör adını yazınız.

Diğer seçeneği Evet'te bırakalım, bu seçenek herşeyin otomatik yapılmasını sağlıyor.

Yukarıdaki bilgilerimizi girdikten sonra DÖNÜŞÜME BAŞLA'ya basıyoruz.
Açıkça anlatmışım. Resime bakarsan Veri tabanındaki tablolar için önek : phpbb_

işte o safhada phpbb_ yerine phpbb3_ yazıyoruz
Site Kuralları | Mod Kurulum Makalesi | MODX Formatlı Modların Kurulumu

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
CitLemBiK
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Resim linklerinin ölmesi sorunsali...

Mesaj gönderen CitLemBiK »

Resmi Görmek için tıklayınız ile baslayan tüm linkler maalesef ölmüs , dolayisiyla bu makaleyi sadece okuyarak anlamakda biraz zor oldu...

Benim sorum phpbb2 ile phpbb3 veritabaninizin ayni olmasi gerektigini yazmissiniz...
Peki phpbb2 tablolarini phpbb3'e dönüstürdükten sonra artik isimize yaramayacak olan phpbb2 tablolarini manuel (ellemi) silmemizmi gerekiyor?...

Ben phpbb3 rc5 versiyonunu test etmek icin siteme kurdum , ayri bir veritabanina tabiiki , hicbirseyi dönüstürmedim , sadece fonksiyonlarini incelemek icin...

Ayrica resimleri uzun süre host etmek icin BURADAKI linki kullanabilirsiniz...
Eger siteye üye olursaniz resimleriniz hic silinmiyor , eger üye olmazsaniz 1 seneden fazla resimleriniz serverde kaliyor...

Buda benden bir kenar süsü olsun...

Saygi ve Sevgiler...

CitLemBiK...
"Doğrular ve yanlışlar yoktur, sadece yorumlar vardır." (Wilhelm Friedrich Nietsche)
Maziden_biri
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Maziden_biri »

Arkadaşlar benimde subdomainde bulunuyor forum. Dönüştüreceğim fakat Mesaj Panosu Yolu'nu tutturamıyorum. Nasıl yapacağız? forum.site.com şeklinde kurulu phpbb2 forumum.
Kullanıcı avatarı
Mirach
Destek Ekibi Lideri
Destek Ekibi Lideri

Mesaj gönderen Mirach »

../forum olarak denediniz mi?
Profilinde phpBB forumunun adresini girmemiş üyelere ve kurallara aykırı şekilde açılmış başlıklara destek verilmez.
Resim Resim Resim
gruphepsifan
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen gruphepsifan »

phpbb2 to RC5'de dönüştürme sayfası anlatımdaki resimlerden farklı,rc5 e çevirinin resimlerini yenileyebilirmisiniz?
Kullanıcı avatarı
serkan_u19911
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen serkan_u19911 »

ya şimdi benim sitede baya bi mod var level mod repulation adr falan bunlar kaybolcakmı acaba?
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

serkan_u19911 yazdı:ya şimdi benim sitede baya bi mod var level mod repulation adr falan bunlar kaybolcakmı acaba?
tabiki phpBB3'te olan düzenlemler hariç tüm eklenen modlar olmayacak yeni phpBB3 te.

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
serkan_u19911
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen serkan_u19911 »

peki onları aynı phpbb 2 gibi yükleyebilirmiyim yoksa kodlar değiştimi
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

serkan_u19911 yazdı:peki onları aynı phpbb 2 gibi yükleyebilirmiyim yoksa kodlar değiştimi
phpbb2 modları phpbb3'e uymaz, phpBB3 için yazılmış modları yükleyebilirsin.

PsyChoPath
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen PsyChoPath »

Tema olayı nasıl olacak arkadaşlar temaları yeniden mi kurucaz ?? modlr önemli değilde temaya çok uraşmıştık tekrar mı yükleyeceğiz.
hhd
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen hhd »

slm
ben phhpbb3 e donusturdum fakat bu sefer turkce dil paketini tanıtamıyorum nasıl turkce yapabilirim

tamamdir yukledim tesekurler
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Ahrefs [Bot] ve 0 misafir