phpbb mi yoksa phpbb plus mu

phpBB destek veya chat forumu değildir
phpBB ile ilgili sorulan tüm soru başlıkları kilitlenecek veya silinecektir.
Bu forumda phpBB sorunları dışındaki genel Webmaster sorunlarını ve problemlerini tartışabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
NAVDIR
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

phpbb mi yoksa phpbb plus mu

Mesaj gönderen NAVDIR »

ben bu konuda yeniyim hangisini tavsiye ediyorsunuz
local hostta ikisinide kurdum denedim phpbb kullanım olarak cok basit geldi ama mod kurma olayı falan biraz karışık

engin tecrübesi olan arkadaşların tecrübelerinden yararlanarak soruyorum
sizde hangi forum şeklini kurmalıyım
phpbb plus la kurulmuş cok kaliteli siteler gördüm ...
phpbb ile de...
Kullanıcı avatarı
Duman6
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Duman6 »

kendi sorunu kendin cevaplamıssın. ama soruyu söyle değiştirelim ; salt phpbb mi ? yoksa premoded sistemler mi ? (phpbb plus bir premoded sistemdir. )

Aslında işin özü , senin birşeyler yapabilme arzuna bağlı. phpbb kurup istediğin modifikasyonları kendin kurup kendine göre bir forum / site oluşturabilirsin. ancak ; benim vaktim de yok bilgim de yok diyorsan phpbb plus gibi onlarca premoded sistem var , birini tercih edebilirsin. premoded sistemleri de türkçe dosyası olup olmadığı , destek sitesi olup olmadığı , kullanılabilirliği gibi kriterlerle karsılastırıp secebilirsin. kimilerine göre cok iyi olan phpbb plus bana göre mod yığını mesela ;) ama yinede cok kullanışlı !
Başka sevdalara [kapaLı]yız - Başka Denizlispor yok!
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Hımm

Mesaj gönderen NEFRİT »

Aslında insanın kendi sistemini kendisinin yapmasındansa ;
Bi düşünsene normal bir forum kuracaksın ama kuruduğun foruma belki en az 20 tane mod ekleyeceksin o kadar zahmet çekmeye ne gerek var ?

Hem sen o kadar mod ekledikten sonra azda olsa plus a benzeyecek valla işin kolayı varken zor olanı yapmak mantıklı olmayabilir. Heleki son çıkan PLUS.153 versiyonu ile neredeyse kusursuza yakın.

Plus kötü bişeyde değil illahki mod kuramayanların kullandığı bişeyde değil .
En son NEFRİT tarafından 17.05.2006, 16:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Özellerden kullanıcılara reklam yaptığım için sayın yöneticim beni uzaklaştırdı.
Kullanıcı avatarı
Duman6
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Duman6 »

ben zaten premoded 'leri mod kuramayanların kullandıkları diye ima etmedim , sadece oda bi tercih sebebidir dedim. ayrıca plus da yığınla mod var ama kendi belirlediğin 10-15 mod kursan çok daha iyi olur dedim.

aramızda kalsın bende premoded kullanıyorum :)
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Yok be

Mesaj gönderen NEFRİT »

Yok be dostum sölediklerim sana değilki, genel anlamda bişeyler demek istedim. :D
Özellerden kullanıcılara reklam yaptığım için sayın yöneticim beni uzaklaştırdı.
Kullanıcı avatarı
GodBeach
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Mesaj gönderen GodBeach »

Eğer benim şimdi yazdıklarımı biri yazdıysa özürdiliyorum.Cevapları okumadım.

Bence yeni sistemini kurmalısın.İstediğin Özellikler.Ama Uğraş İstiyor.Sonunda Karşılığını Alıyorsun Nede Olsa. En İyisi Siten Bitince Sitene Girip Post Kasmak :P
Bir php kodu
$GodBeach = "Php Script Yazılır";

print $GodBeach;

Önizleme: Php Script Yazılır
NAVDIR
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen NAVDIR »

işin acığı daha önce bir cok cms şekli denedim
php nuke post nuke xoop mambo local hostta kurdum denedim
php nukede acıklar cok fazla gün geçmiyor yeni acık bulunmasın
ama kurmak istediğim site forum ağırlıklı bir site olacağı için
phpbb phpbb plus vbulletin vb bir cok forum şekillerinede baktım
en kullanışlı phpbb ve phpbb plus geldi oyüzden böyle bir soru yönelttim
teşekkür ederim cevaplayan arkadaşlara
Kullanıcı avatarı
cupra
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cupra »

ben bir miktar bekleme kararı aldım plus a geçmedim sistemi yavaşlattığını düşünüyorum.. yeni versiyon phpbb yi bekliyorum.. sonuç olarak ikiside iş gören bir yapı..
Kullanıcı avatarı
Duman6
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Duman6 »

aslında seçim yaparken birçok şeyi göz önünde tutmak lazım ;

mesela bir siten var ve forum ekleyeceksin phpbb plus'ın anlamı yok zaten senin siten var ,

hangi modlar var , sana neler gerekli vs.. vs..

ama plus kötü demiyorum hiç bir zaman öyle anlaşılmasın , zaten kötü diyemeyiz emek var !
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Mesaj gönderen NEFRİT »

NAVDIR yazdı:işin acığı daha önce bir cok cms şekli denedim
php nuke post nuke xoop mambo local hostta kurdum denedim
php nukede acıklar cok fazla gün geçmiyor yeni acık bulunmasın
ama kurmak istediğim site forum ağırlıklı bir site olacağı için
phpbb phpbb plus vbulletin vb bir cok forum şekillerinede baktım
en kullanışlı phpbb ve phpbb plus geldi oyüzden böyle bir soru yönelttim
teşekkür ederim cevaplayan arkadaşlara
Yani en doğru kararı vermişsin birazda işin maddi yönünden bahsedeyim ;
Malum biliyorsunuz nuke var ama nuke aslında içnden forumu çıkartılırsa çok basit bir portal sistemi olduğu anlaşılır bakın nuke çok basittir örneğin ana sayfasında sedec sağlı sollu menüleri vardır ve nuke hiç bir işe yaramaz çok kötüdür (ayyy fazla abarttım ya nese )

Maddi boyut diyorduk bakın piyasada şu an malum paralı olan sistemler var en meşhuru ise V BULLETİN en son ne kadardı 140 YTL kadardı (yanlışda biliyor olabilirim ama o civar bişey) ve şimdi bi düşünün PHP PLUS mu daha iyi yoksa v buleltin mi tabiki plus daha iyi neden mi çünki her iki sistemde de hemen hemen aynı özellikler var hatta plusta daha çoktur( galba) :D ama burada asıl önemli olan hemen hemen aynı özelliklere sahip iki sistemden birisi ücretli biri ücretsiz.

Emin olun ki PHPBB Çalışanları bizlere en iyiyi sunmayıda başarmışlardır phpbb her geçen gün güçlenen her geçen gün çökertilmesi zorlaştırılan bir forum sistemini yapmayı başarmıştır ve süreklide geliştirme çalışmaları devam etmektedir.

PHPBB Sistemi için resim galerileri - rpg oyunları - gelişmiş yazı editörleri - üstün admin özellikleri yani pek çok MOD yapılmıştır. PHPBB bize en iyi şeyleri sunmuştur sadece nasıl kullanacağınızı bilmek gerekir o kadar.

Son olarak : BENCE BMC :lol:
Kullanıcı avatarı
Duman6
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Duman6 »

forever phpBB ! ;) ücretsiz , kolay , dayanıklı.
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Uzaklaştırıldı
İletişim:

YEE

Mesaj gönderen NEFRİT »

Yes dostum çok güzel bir tarif

1- ÜCRETSİZ
2- PLUS Versiyonunda onlarca özellik
3- 2.0.20 VERSİYONU İLE ÇOK GÜVENİLİR
4- HIZLI - MİLYONLARCA ÜYEYE VE MESAJA DAYANIKLI
5- GELİŞTİRİLEBİLİR VE ÖZELLİK EKLENEBİLİR
6- HEYY PHPBB SANKİ AİLEMİZİN BİR PARÇASI GİBİ :P
NAVDIR
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen NAVDIR »

:)
Desene bene zorla phpbb ci yapacaksınız dermişim..
teşekkür ederim arkadaşlar bakalıp şimdi phpbb yada phpbb plus nasıl calışıyor birde forum yöneticilerinden bir istek buraya giren üyelerin kendi vebportalını tanıtabileceği bir köşe acmaları mümkünmü en azından sitelerin ismi verilerek sorunlar ve sorular daha iyi anlatılabilir yanlış mı düşünüyorum acaba
:)
fatihbaz

Mesaj gönderen fatihbaz »

profilde site adresi artık zorunlu oldu.bu söylediginizi orası zaten kapsıyor.yani tabi site tanıtım bölümü farklı bişey ama neyse...bence buna gerek yok.çünkü söyledigim gibi herkesin profilinde sitesi yazıyor.bunun için bi bölüm açmaya ne gerek var ki?ayrıca konuya gelince,ben plusı nedense sevemedim bi türlü :) vb,asf,ipb,plus,nuke... ne kadar çeşit varsa denedim ama en çok düz phpbb yi sevdim ve sitemi de onunla açtım.vb deolan sevdigim özellikleri(özellikle de rep ve teması :) ) ekledim ve kullanıyorum.kendi vezkine göre istediginiz ekle,çıkar...yap- boz gibi :D bence plus kurma....

saygılar...
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Mesaj gönderen NEFRİT »

Ama varya hesaba katmadığın bişey var PLUS tanda istenmeyen modlar çıkartılabilir :lol:

“Genel Tartışmalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir