AJAX chat türkce

phpBB 3.0.x MOD Veritabanımızda yayınlanan ve tarafınızca eklenen tüm yeni phpBB 3.0.x sürümleri için MODların duyuruları buradan yapılmaktadır. phpBB 3.0.x MODları hakkında ihtiyacınız olan desteği lütfen 3.0.x MOD Destek forumuna başlık açarak sorunuz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Re: AJAX chat türkce

Mesaj gönderen bplr »

Dosyaların eksik yüklenmiş olabilir, ftp ile tüm kurulum dosyalarını tekrar yükleyip deneyebilirsin.
Kullanıcı avatarı
cgrclk
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen cgrclk »

Hadi ya :)
Teşekkür ederim ama ne yaptığımı gayet iyi biliyorum. Bütün dosyalar yerli yerinde. Ayrıca bugün o ajax'ın çalışmadığı siteyi kaldırıp yerine mybb yükledim. Onun için ayrıca yeni ajax'ı indirip kurdum. Aynı hata hiç değişmeden yine karşıma çıktı. Yani phpbb den yada ajax'ın dosyalarının farklılığından kaynaklanan bi sorun değil. Sanırım serverımda bazı şeyler eksik ya da farklı diğer server la.
Kullanıcı avatarı
pRof
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pRof »

sorunsuz olrak phpbb3 e kurdum ama sadece üyeler giriş yapabilse, var mı bir çözümü ?
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

pRof yazdı:sorunsuz olrak phpbb3 e kurdum ama sadece üyeler giriş yapabilse, var mı bir çözümü ?
Merhaba,

Eğer sadece üyelerin sohbet alanını görmesini istiyorsanız. Misafirlerin görmesini engellemek istediğiniz kodu aşağıda ... ile gösterdiğim yere koyunuz...

Kod: Tümünü seç

<!-- IF S_USER_LOGGED_IN -->
...
<!-- ENDIF -->
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

pRof yazdı:sorunsuz olrak phpbb3 e kurdum ama sadece üyeler giriş yapabilse, var mı bir çözümü ?
phpbb3/chat/lib/config.php dosyasında alttaki satırı bul, guestlogins false yap.

Kod: Tümünü seç

// Enable/Disable guest logins:
$config['allowGuestLogins'] = false;
Kullanıcı avatarı
pRof
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pRof »

Teşekkürler, hemen hemen tüm ayarlar config.php den ayarlanabiliyor, peki sohbeti sitenin içine nasıl dahil edebiliriz? Her ne kadar ayarlar phpbb3 ile birlikte çalışıyor olsa da sitenin içinde gözükmüş olsa daha hoş olur diye düşünüyorum, ayrı bir site havası veriyor.
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

pRof yazdı:peki sohbeti sitenin içine nasıl dahil edebiliriz? Her ne kadar ayarlar phpbb3 ile birlikte çalışıyor olsa da sitenin içinde gözükmüş olsa daha hoş olur diye düşünüyorum, ayrı bir site havası veriyor.
Alttaki adreste, phpbb3 ve ajax chatı site içine dahil etme entegrasyonu ile online üyelerin gösterilmesi ve phpbb3 den link verilmesi ayarı var.
How to display the online chat users on the phpBB forum
Kullanıcı avatarı
pRof
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen pRof »

Bu sadece forum içine link vermemizi sağlıyor ve sohbette kaç kişinin bulunduğunu parantez içinde yazıyor, benim istediğim forum içinde gözükmesiydi.
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

Forum gözükecek Handyman ajax chat/shoutbox var onu kurabilirsin. Buradaki chat ayrı sayfada görünür..
McOrco
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen McOrco »

hersey ıyı guzel yanlız
autoscroll calısmıyor

son gelen mesajı gormek ıcın sureklı kendım asagı ındırımek zorunda kalıylıyorum pencereyı :(
Kullanıcı avatarı
aktuelmurat
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen aktuelmurat »

Arkadaşlar bu konuda kimse yanıt aramamış sanırım, bende kurmak istediğimde arkadaşın belirttiği hatayı aldım ve ne yaptımsa olmadı bir türlü.
Arkadaşlar emeklerinize bizimde destek olabilmemiz için bunları çalıştırabiliyor olmamız gerekir sanırım.
Teşekkürler.
cgrclk yazdı:
baltaci61 yazdı:Beyler Ben Dediğiniz Yolu Denedim Ama Yapamadım Chat Dosyasını Ftp'de Forum Dizinine Attım Sonra http://www.sitem/forum/chat/install.php 'ye Girdim Ama Resimde Görüldüğü Üzere Hata Verdi Ne Yapabilirim Sizce ?

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Beyler Birde Sanırım includes/functions.php Bir Ayar Yapmamız Gerekiyor Dorumu Bilmiyorum Ama Ben Öyle Bir Ayar Yani Dosyalar Üzerinde Oynama Yapmadım !
Bir sitede bu hata çıktı diğerinde hiç bir sorun olmadan yüklendi. İkisindede aynı işlemleri yaptım. Bütün dosyalar aynı yerindeydi.
--------------------------Bilgiyi Paylaşmayacaksanız, Lütfen Öğrenmeyiniz!
--------------| http://www.muratdemirtas.net.tr | http://www.radyoamatorleri.com |
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

aktuelmurat yazdı:Arkadaşlar bu konuda kimse yanıt aramamış sanırım, bende kurmak istediğimde arkadaşın belirttiği hatayı aldım ve ne yaptımsa olmadı bir türlü.
Arkadaşlar emeklerinize bizimde destek olabilmemiz için bunları çalıştırabiliyor olmamız gerekir sanırım.
Teşekkürler.
Merhaba,

Resimdeki hatanın sebebi yolun yanlış belirtilmesinden kaynaklanıyor olsa gerek. Sanırım dosyalar doğru yerlere atılmıyor. O yüzden sorun oluyor.
ogulksk
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen ogulksk »

3.0.4 de çalışıyormu?
beykozlu
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen beykozlu »

bende ftp den klasörüme attım www.siteismi.net/forum/chat/install.php dediğim zaman

Database tables created successfully - please delete this file (install.php).

bana bu hatayı verdi bende içindeki install dosyasını sildim ama yine aynı hatayı verdi yardımcı olursanız sevinirim
Kullanıcı avatarı
ogzblgnr
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ogzblgnr »

Bu bir hata değil ki :D
Veritabanı başarıyla yaratılmış, güvenlik için install.php'yi silin diyor
artık phpBB ile ilgilenmediğim için bu forumda aktif değilim.
Kilitli

“3.0.x MOD Duyuruları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 1 misafir