Portal + Seo Mod, Foruma geçemiyor!

phpBB 3.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
RastaN
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Portal + Seo Mod, Foruma geçemiyor!

Mesaj gönderen RastaN »

Selamlar,

Deneme forumuma 3.02 kurdum, ardından Circus Red temasını, sonra portal kurdum herşey yolundaydı. Ardından Seo Mod kurdum. Yine herşey yolunda gibiydi ama yarım saat sonra portaldan foruma girilemediğini farkettim.

Tekrar prosilver temasına geçtim. Fakat değişen birşey olmadı. Portaldan foruma geçmeye yarayan linkler çalışmıyor. Tıklayınca tekrar portala dönüyor.

Problem Seo Moddan mı kaynaklandı bilmiyorum? ( Seo mod kurulumu çok uzun sürdüğü içinde tekrar kaldır - kur yapmaya açıkcası üşeniyorum! )

Bu problem nereden kaynaklanmış olabilir?
Kısaca çözüm yolu önerecek bir arkadaşımız varmıdır?
Portal ve Seo mod deneyen varmıdır?

İlave bir soru daha Coffe time temasındaki buttonların linklerini nereden düzeltebiliriz!?
( Aslında Portallar çokda kullanışlı değil, gerekirse Bu tarz stilleri modifiye etmek daha mantıklı gibi! )

Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler! :)
Host ücretli, deneme forumu http://www.cichlidcenter.com
2 mi güzel-3 mü Özel? Anlamadım ben bunu?
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Portal + Seo Mod, Foruma geçemiyor!

Mesaj gönderen VSaBaH »

Seo MOD olarak Handyman'ın SEO MOD'unu mu kullandınız?

http://www.cichlidcenter.com/phpbb3%CA% ... iz-t1.html

Adreslerinizde Türkçe karakter sorunu var...

Handyman'ın seo modunda böyle bi sorun var ve henüz çözümü yok gibi;
viewtopic.php?f=34&t=12977&p=74724#p74724

Keşke yedekli çalışsaydınız...
RastaN
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen RastaN »

Öncelikle ilginiz için çok teşekkürler.

Evet, bile bile lades demişiz, handyman yüklemişiz dikkat etmeden. :(

Neyseki deneme forumumdu ve silmek sorun değil!

Verdiğiniz linkte de Advanced başta olmak üzere premod a kadar bir çok modül var.

Hangilerini veya hangisini yüklememiz gerekir?
Ve bunların ( kısa kısa da olsa )ne işe yaradıklarını anlatan bir bilgi sayfası varmıdır?
Paylaşırsanız sevinirim.

Belki yeri değil ama portal kurmadan da kullanabileceğimiz, portal benzeri işlev yapan, ( coffe time, bu sitede kullanılan v.s ) stillerin düğmelerini nasıl değiştirebileceğimizi anlatan bir link varsa paylaşabilirmisiniz?

Teşekkürler. :)
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

RastaN yazdı:Öncelikle ilginiz için çok teşekkürler.

Evet, bile bile lades demişiz, handyman yüklemişiz dikkat etmeden. :(

Neyseki deneme forumumdu ve silmek sorun değil!

Verdiğiniz linkte de Advanced başta olmak üzere premod a kadar bir çok modül var.

Hangilerini veya hangisini yüklememiz gerekir?
Ve bunların ( kısa kısa da olsa )ne işe yaradıklarını anlatan bir bilgi sayfası varmıdır?
Paylaşırsanız sevinirim.

Belki yeri değil ama portal kurmadan da kullanabileceğimiz, portal benzeri işlev yapan, ( coffe time, bu sitede kullanılan v.s ) stillerin düğmelerini nasıl değiştirebileceğimizi anlatan bir link varsa paylaşabilirmisiniz?

Teşekkürler. :)
:idea: Eğer yeni forum kuruyorsanız Premod kurmanızı kesinlikle öneririm... Hem sorun yaşamazsınız hem onca zahmete girmezsiniz... Sadece Premod olanı yükleyeceksiniz diğerlerini değil ;)
:arrow: http://www.phpbb-seo.com/boards/phpbb-s ... t1549.html

Kısa kısa bilgi derken ne demek istediniz bilmiyorum ama premod demek yeni başlayanlar için phpBB3 içine seo-mod'un kendiliğinden eklenmiş hali demek...

Advanced, Mixed, Simple'da MOD'un kurulum derecesine göre zor olandan kolaya ayrılmış çeşitleri... Yani fazla uğraşmak istemiyorsanız simple yüklersiniz ama simple daha az işlevi yerine getirecektir... Ama premod yükleyecekseniz bunun üçüne de ihtiyacınız yok...

:idea: Bu sitedeki tema http://www.styleshout.com/ adresinden yararlanılarak oluşturulmuştur. Düğme değiştirmek tabiriyle ne demek istediniz bilmiyorum açıkcası...

KOLAY GELSİN...
RastaN
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen RastaN »

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkürler. Bir süredir uğraşmaya vakit bulamadım, o yüzden de cevabınızı geç gördüm. Kusura bakmayın. :(

- Yeni forum kurmuyorum, forumu 2.22 den dönüştürdüm. ( Dönüştürme aşamasında da yardımlarınız oldu, teşekkürler :) ) Denemelerimi yeni bir adreste yapıyorum.

- Kısa kısa bilgiden kastım; simple,mixed ve Advanced in neler içerdiği, kimin hangisini kurması gerektiği idi. Bir kısmını siz açıklamışsınız. Simple ve Advanced isimlerinden de yola çıkarak bir miktar anlaşılıyor ama mixed nedir mesela. İkisinin bir karışımı mı? Yoksa başka bir anlamı mı var?

- Düğmeden kastım da

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Link düğmeleri idi. Bunların yeri hangi directory içerisindedir? Değiştirmek için ne yapmamız gerekir?
( Gerek bağlantı adreslerini ve gerekse görüntülerini.)

Bu tarz sorular bilenler için anlamsız gelebilir. Ama yeni başlayanlar için bazen içinden çıkılmaz şeyler oluyor. Hele birde az bilipte 2 den 3 e geçenler için problemler katlanarak geliyor. Ben 2.22 ile yaklaşık 6-8 ay önce forumla ilgilenmeye başladım. Ama 2.22 de hiç sormadan bir çok konuyu forumunuzu okuyarak halletmiştim. Fakat hazır taşıdık, hadi bide 3'e geçelim deyince tüm olay altüst oldu. 3'ün farklı yapısı, ardından güzel ama zor düzenlenen modları, modların hepsinin bulunmaması derken, vazgeçip 2 de kalsam mı acaba diye de düşünmeden edemiyorum. Ama son bir gayret 3ü zorlayacagız. 8) Bu arada da sizlerin yardımları çok önemli. Elinizden geldiğince yardımcı da oluyorsunuz. Sabır gösteripte yardımcı olanlara çok teşekkürler. :)
Kullanıcı avatarı
blogcu forum
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen blogcu forum »

menü için açıklama ve temaya burdan ulaiabılırsın ;) viewtopic.php?f=38&t=12515

tüh yaw premod da mı vardı :P kaçırdık desene :cry:
blogcu
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

RastaN yazdı: - Kısa kısa bilgiden kastım; simple,mixed ve Advanced in neler içerdiği, kimin hangisini kurması gerektiği idi. Bir kısmını siz açıklamışsınız. Simple ve Advanced isimlerinden de yola çıkarak bir miktar anlaşılıyor ama mixed nedir mesela. İkisinin bir karışımı mı? Yoksa başka bir anlamı mı var?
Onlar SEO MOD'un bazı özelliklerini içerip içermemesine göre kategorilere ayrılmış. Yani herkese Advanced olanı kurmasını öneririm. Biraz daha vakit ayırarak çok daha kullanışlı bir seo mod elde edebilirsiniz...

Düğmeler hakkında blogcu forum arkadaşımızın önerisi işinize yaradı mı bilmiyorum ama temanızın tam indirme adresini verirseniz sizin için incelemeye çalışırız...

KOLAY GELSİN...
RastaN
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen RastaN »

Öncelikle kusura bakmayın çoktandır ilgilenemedim. Buraya da yazamadım :oops:

Yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler!

Ancak seçtiğim stil 'coolwater' değildi, onu sadece örnek vermek için kullanmıştım. Ama kastetiğim şey oradaki gibi butonların nereden editlendiğiydi.

Bunu halen bulamadım!

Onun yanısıra şimdilik başka bir stil seçtim.''provista' veya 'provistaB' kullanacağım. Burada da Logo
le uğraşıyorum.
Otomatik değişik LOGOLAR yükleyen ve yüklenen logoları random değiştiren bir scripti var. Aslında güzel bir özellik! Ama özellik bir kere çalıştı sonra bir daha çalışmadı. :(

Setup ında belirtildiği gibi Logo yüklemeye çalışıyorum ancak logolar çalışmıyor. Otomatikten şimdilik vazgeçelim, logo yu arka plana yapıştırayım dedim, bu sefer Logo üzerine otomatik logonun boş ve şeffaf kutusu geliyor. ( ama sadece İE'de bu oluyor). Aynı zamanda bu stil YP inden logo yüklemesi yapmıyor.
Bu sorun için stil yazarının sayfasından benzer bir konu buldum, orada tarif etmiş ama tam anlamadım! Denemelerle gidiyoruz. Eğer yapabilirsem güzel olacak tahminim! :)

Şimdilik durum bu. Bu arada burası belki yeri değil ama stil çeviren arkadaşlar bu stilleri bir ele alabilirler mi? Güzel stiller bence. Tam çözülmesi faydalı olur!

Sn. VSaBaH arkadaşımız sormuş 'stilleri nereden indiriyorsunuz?' diye

http://www.phpbb3styles.net/ ten indiriyorum. Zannederim en geniş arşiv orada ve güvenlik açısından da bir problem yok! Çünkü birçok stilin referansı orası!

Şimdilik uğraştığım konu Logo düzenlenmesi.
Sonrasında temanın daraltılması

Şimdilik ben uğraşıyorum. Çözebilirsem yine çözümlerimi yazacağım. Yine de yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Ama az kaldı herhalde yakında kafamı duvarlara vuracağım!!!
- ne diye 3. e geçmeye kalkarsın diye!!! :evil: :mrgreen:
Kilitli

“3.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir