İndex de Son 10 Mesaj hakkında önemli...

phpBB 3.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
forum8254
Kayıtlı Kullanıcı

İndex de Son 10 Mesaj hakkında önemli...

Mesaj gönderen forum8254 »

Arkadaşlar forumu iyice inceledim şu güncel son mesajları index de verme olayına baktım. ciddi bir bilgi olmamakla birlikte prim yapmak için bir sürü şahıs aynı konuyu tekrar tekrar açmış. Şimdi saygıdeğer üye arkadaşlarımın da bana katılacağına inandığım (yorumlardan öyle görünüyor) birkaç soru sorucam...

1- Bu Mod u kurma işlemi ile ilgili başlangıç düzeyi kullanıclar da düşünülerek anlatılmış bir başlık var mı?
2- Bu Mod u eğer forum anasayfasına alacaksam nasıl bir faydası olabilir zaten her üye girdiğinde okumadığı mesajları görebiliyor mantığı ile yola çıkarak:
Bu Mod un göstereceği son 10 mesajı sitemde herhangi bir yere alabilirmiyim.
Örneğin: forum.sohbetteyiz.biz , benim forum sitem fakat ben son 10 mesajı
http://www.sohbetteyiz.biz , anasayfasında göstermek istiyorum.
bunu yapabilirmiyim?
3- Bu Mod u gelişi güzel kurarken hali hazırda kurmuş olduğum forum sistemim zarar görür mü?
4- Diyelim ki kurdum ve beğenmedim... Kaldırabilirmiyim? evet ise nasıl?

Teşekkürler.
djxray
Kayıtlı Kullanıcı

Re: İndex de Son 10 Mesaj hakkında önemli...

Mesaj gönderen djxray »

Arkadaşım sana %100 katılıyorum bende aynı soruların cevabını arıyorum.
Ama biraz ayrıntılı olsan süper olacak.
dgunseli
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen dgunseli »

Arkadaşım öncelikle merhaba.
Bu modu dün siteme kurdum ve gayet hoşuma gitti üzerinde bazı değişiklikler yaptım ve şu anda kullanmaktayım. Öncelikle bazı sorularına cevap verip ardından işlemi biraz daha basit olarak anlatayım arkasından daha da ileri gitmek istersen bu modda nasıl düzenleme yapabilirsin ve bunu nasıl taşıyabilirsin onu da basit olarak anlatayım.
1. Öncelikli olarak şunu söylemek istiyorum. Bu işlemin geri dönüşü vardır ancak bunun için kesinlikle dosyaların üzerinde oynamadan önce değiştireceğin dosyaların yedeğini diskinde alman gerekmektedir. Herhangi bir sorun olduğunda eski dosyaları geri yüklersen sorunun ortadan kalkacaktır.
2. Bu modu sitende biraz inceleyerek istediğin yere alabilirsin bunun nasıl olacağını da aşağıda anlatacağım.
3. Başarılı bir kurulum gerçekleştirdiğinizde forumunuzda herhangi bir sorun olma olasılığı vardır ancak çok küçük bir ihtimaldir.
Örnek için sitemize bakabilirsiniz. Aşağıda ve sadece 4 mesaj içerecek şekilde düzenlenmiş bir biçimde:
http://www.korsanlink.com
Bu noktada bazı eklemeler yapmak istiyorum. Bu modlar kesinlikle üzerinde oynama yapılıp isteğinize göre değiştirebileceğiniz modlardır. Biraz php ve biraz html bilgisi ile bu modların üzerinde oynamalar yapabilirsiniz. Birkaç değişiklik yöntemini burada açıklayacağım umarım işinize yarar.
Kurulum işlemine öncelikle bu modun ihtiyaç duyduğu dosyaları hostingimize yüklememiz gerekiyor. Bu dosyaları buradan indirebilirsiniz.
İlk olarak kurulum işleminde indirdiğiniz dosyanın içinden çıkan dosyaları belirli klasörlerin içine taşıyacağız.
Includes klasörünün içerisindeki "top5_index.php" isimli dosyayı ana dizinde includes klasörüne, language klasörünün içindeki "top5_index_lang.php" isimli dosyayı ise (biri ingilizce biri türkçe'dir) türkçe olanını "language\tr\mods" klasörüne ingilizce için olanını ise "language\en\mods" klasörünün içerisine kopyalıyoruz. Arkasından styles klasörüne geldi sıra. Bu klasörün içerisindeki "top5_index.html" isimli dosyayı ise kullandığımız stile ait klasördeki "template" klasörüne kopyalıyoruz. Bu işlemin ardından dosya ayarlarımız tamamlandı sayılır. Artık mevcut php forumumuzu düzenlemeye geldi sıra.
Bu bölüme başlamadan önce bazı dosyaların yedeklerini almanız sizin yararınıza olacaktır. Bu forumda çıkacak olası bir sorunda yüklemeyi geri alma işini kolaylaştırır.
Öncelikle anasayfanızdaki "index.php" yi yedekleyin. Arkasından kullandığınız temaya air klasörün altındaki "templates" klasöründeki "index_body.html" yi yedekleyin.
Şimdi sıra forumumuza bu eklentiyi kurmaya geldi. :)
Öncelikle index.php'yi açalım. Burada yapmamız gereken işlem gayet basit:
-------------------------->>>Bul--------------------------
// Assign index specific vars
-------------------------->>>Altına Ekle-----------------
// top 5 sur index du forum
include($phpbb_root_path . 'includes/top5_index.' . $phpEx);
///////////////////////////////////////////

Bundan sonraki işlemimiz ise kullandığımız temaya göre bu eklentiyi sayfamıza eklemek.
Öncelikle birşey eklemek isterim. Bu modu sayfanızın üstünde ya da altında göstermek isteyebilirsiniz. Bunun için ikkisini de açıklayacağım. Öncelikle styles klasörü içerisinden temamıza giriyoruz ve oradan templates bölümüne geliyoruz. Burada "index_body.html" dosyasını değiştireceğiz.
Sayfanın üstünde gözükmesi için:
-------------------------->>>Bul---------------------------
<!-- INCLUDE overall_header.html -->
------------------------->>>Altına Ekle-------------------
<!-- INCLUDE top5_index.html -->
////////////////////////////
Sayfanın altında gözükmesi için:
-------------------------->>>Bul---------------------------
<!-- INCLUDE forumlist_body.html -->
------------------------->>>Altına Ekle-------------------
<!-- INCLUDE top5_index.html -->
////////////////////////////
Şimdi sıra bu görünen mesaj sayısını ayarlamaya geldi. "includes" klasörünün içerisine attığınız "top5_index.php" isimli dosyayı açınız. Burada
ORDER BY user_posts DESC LIMIT 10";
ORDER BY topic_last_post_id DESC LIMIT 10";
ORDER BY user_regdate DESC LIMIT 10";
satırlarını ayrı ayrı bularak sonlarındaki sayıyı değiştirirseniz girmiş olduğunuz sayı kadar bölüm gözükür. Girdiğiniz bütün sayıların aynı olması gerekmektedir yoksa kötü bir görüntü oluşur.
Umarım yardımcı olabilmişimdir. Takıldığınız birşey olursa buradan sorabilirsiniz. Forumumuza uyguladığımız bu eklentiyi http://www.korsanlink.com ana sayfamızda inceleyebilirsiniz.
eyp
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen eyp »

TOP5_NAME } { TOP5_NUMBER } { TOP5_NAME } { TOP5_JOINED } { TOP5_TOPIC } { TOP5_NUMBER_VIEW

bunlar yazıyo ama mesajları göstermiyo nerede yanlış yaptım bilmiyorum
Kullanıcı avatarı
cagatayozata
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cagatayozata »

ben bu modu kurdum ama anasayfada görünmüyo www.liderforum.org sitem bu
asivesiyah28
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen asivesiyah28 »

cagatayozata yazdı:ben bu modu kurdum ama anasayfada görünmüyo http://www.liderforum.org sitem bu
Aynen bende de çıkmadı...
caga71
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen caga71 »

Arkadaslar ilk once bende de cikmamisti ama ykp stiller sablonlar onbellek diosunuz orda tüm zulalari temizliosunuz.sonra index te gozukuyor kurdugunuz mod...kolay gelsin...
piriketseverler
Kayıtlı Kullanıcı

Re: [Çözüldü] İndex de Son 10 Mesaj hakkında önemli...

Mesaj gönderen piriketseverler »

Elinize sağlık güzel olmuş. Şimdi ben bu sonuçları başka bir sitede iframe ile göstermek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim. Galiba kalıp bu şekilde olacak ama adres kısmına ne yazacağım.

Kod: Tümünü seç

<iframe name="son10" src="http://www.ne_olacak_" marginheight="0" marginwidth="0" frameborder=0 scrolling="no" width="100%" border="0"></iframe>
odel
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen odel »

Bu modda son gönderilenler kısmındaki yazıları nasıl sola yaslarız. Bu yazılar ortada kısalı uzunlu hiç hoş olmuyor. İkincisi yazı büyüklüğünü nasıl ayarlarım? yazılar çok büyük görünüyor.
Kullanıcı avatarı
omerfaruk21
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen omerfaruk21 »

Merhaba,

benim forumum 3.0.1 acaba bununla uyumlu olurmu? Sorun olmadan sorayım dedim.

ayrıca zula temizliği nasıl yapılıyor?
WwW.OyununuKur.CoM

Oyun yapımcılarının bilgi paylaşım platformu.
Kullanıcı avatarı
omerfaruk21
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen omerfaruk21 »

işe yaradı teşekkürler yanlız mecburen subsilver2 ye döndüm kendi temamda sorun çıkıyoo
WwW.OyununuKur.CoM

Oyun yapımcılarının bilgi paylaşım platformu.
Kilitli

“3.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 0 misafir