phpbb3.0.4 de yonetim paneli hatalari

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Spearo
Kayıtlı Kullanıcı

phpbb3.0.4 de yonetim paneli hatalari

Mesaj gönderen Spearo »

Merhaba,

Sorunlar dun toplu mail gonderememe ile basladi daha once normal bir sekilde gonderebilirken simdi :

SMTP sunucusuna bağlanılamadı : 1266633648 : Unable to find the socket transport "ssl" - did you forget to enable it when you configured PHP?

<b>[phpBB Debug] PHP Notice</b>: in file <b>/includes/functions_messenger.php</b> on line <b>846</b>: <b>fsockopen() [<a href='function.fsockopen'>function.fsockopen</a>]: unable to connect to ssl://smtp.gmail.com:465 (Unable to find the socket transport "ssl" - did you forget to enable it when you configured PHP?)</b><br />

halbuki ayarlarda bir degisiklik yapmamistim.
Ayarlari sifirlayip tekrar yapayim dedigimde sifirla tusunz basinca hic birsey olmuyor gondere basinca ise bembeyaz bir ekran aciliyor.

Pesinden bir baska hata daha cikti ortaya bir arkadasim foruma uye olurken gorsel dogrulama sormasina ragmen CAPTCHA goruntusunun cikmadigini soyledi.
Yonetim sayfasinda da gorsel dogrulama ayarlarinda goremiyorum.

Nitekim sonradan farkettim ki yonetim sayfalarinda neyi ayarlamaya kalksam gonder dedigimde bembeyaz bir sayfa ile karsilasiyorum ve hicbir seyi ayarlayamiyorum.

Butun bunlara ragmen var olan uyeler icin basit haliyle forum calisir durumda.
air

Re: phpbb3.0.4 de yonetim paneli hatalari

Mesaj gönderen air »

merhaba,
bunun 3.0.4 güncellemesi ile ortaya çıkan bir sorun olmadığını söyleyebilirim..
güncellemeyi ben de yaptım ve az önce tüm üyelerimize toplu yeni yıl mesajı gönderdim..

bu durumda sizin sorununuz güncelleme yaparken bir hata yapmadıysanız, hostunuzdan kaynaklanıyordur.
hata mesajında, ssl fonksiyonunu aktif yapmayı unutmuş olabilirsiniz diyor. güvenlik ayarlarınıza bir bakın.
ayrıca,
function.fsockopen özelliği bedava hosting hizmeti veren sitelerde genellikle devre dışıdır.
hostinginiz ücretsiz mi?
Spearo
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Spearo »

Hosting ucretli evet
dedigiim gibi tek sorun bu toplu mail gonderimi olayi degil dune kadar bu da calisiyordu.
Bugun ise yonetim sayfalarinda neyi degistirmek istersem isteyeyim gonder tusuna bastigimda yeni acilan sayfa bos beyaz bir sayfa oluyor ve ben explorerdan baska bir sayfa acana kadar oylece kaliyor.
Birsekilde tekrar yonetim sayfalarina dondugumde ise sanki hicbir degikislik yapilmamis gibi eski ayarlarin aynen durdugunu goruyorum.
air

Mesaj gönderen air »

- i.explorer-8 ile yönetim panelinde bazı sorunlar yaşanabiliyor. (ie8 kullanıyorsanız başka bir tarayıcı ile deneyin)
- ön bellek temizliği yapın,
- yönetim panelinden çerez ayarlarını kontrol edin.. örneğin,
çerez adı: phpbb3_emz7n
çerez klasör adresi: /
gibi mi?
- yönetim panelinde "Bakım", oradan "hata kaydı"na bakın... herhangi bir hata kaydı var mı?
air

Mesaj gönderen air »

bu arada,
üye kaydı sırasında görsel doğrulama resminin görünmemesi akla başka bir şey daha getiriyor!

yönetim panelinde server php bilgisine bakıp GD fonksiyonunun yüklü olup olmadığını kontrol etmekte fayda var. eğer GD fonksiyonu aktifse, öynetim panelinde görsel doğrulama resmi görünüyor mu ona bir bakın.
yönetim panelinde de görünmüyorsa,
son zamanlarda yüklediğiniz bir mod ile ilgili hata yapmış olabilirsiniz. mesela bir dosya üzerinde değişiklik yaparken UTF-8 ve BOM'suz olarak kaydetmiş olmanız lazım. beyaz sayfa sorunu bununla ilgili de olabilir.
Spearo
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Spearo »

Mozilla ve Explorer kullaniyorum ikisinde de sorun ayni (ie 8 degil )
temizlik yaptim sonrasinda da bir degsiklik olmadi burdan kaynaklandigini sanmam
cerez adi: phpbb3_38uj6
klasoradresi: /

hata kayitlarinda gozuken tek hata toplu mail gonderimi sorunu
Pano ayarlarinda GD aktif gozukuyor ama burda gd arka plan uygulamasi aktif gozukmuyor.
Bu onceden aktifmiydi hatirlamiyorum ama kurdugumdan beri degistirmedim.
pano ayarlarindaki GD onzilemede hicbirsey gozukmuyor.

Bir mod yuklemedim tema disinda yukledigim birsey yok orda da soyle bir durum var forum tr ama tema ing.
Yalniz bu da 1 haftadir sorunsuz calisiyordu.
Server php den bakmadim simdi bakicam
Spearo
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Spearo »

Bu arada foruma bakarsak yonetici ve genel yetkililere mailler gidiyor ama henuz mailleri alan olmamis.
Spearo
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Spearo »

Acaba sunucudan kaynaklanan bir hatamidir ?
safe mod ya da smtp
debug mode kapali olabilir mi?
yada php4.x surumlerini kullaniyorlarda ondan midir?
air

Mesaj gönderen air »

mailler herhangi bir hata mesajı almadan yönetici ve yetkililere gidiyorsa, mail fonksiyonunda sorun yoktur. sadece, toplu maillerde hostinglerde sınırlama olduğunda hata mesajı alınır.
ancak, hiç mail gitmiyorsa, smtp fonksiyonunu hayır yaparak devre dışı bırakın, mailler normal mail fonkisonu ile gitsin.

hostinginizde yenilenme ve güvenlik ayarlarında değişiklik yapılmış olabilir...

yönetim panelinde beyaz sayfa sorunu devam ediyorsa, son çare olarak öncelikle adm ve includes klasörleri içindeki dosyaları yeni orijinalleriyle değiştirmek, mod yüklediyseniz değişen dosyalara ait mod değişikliklerini de yapmak çözüm olabilir.. bunları yapmadan önce her ihtimale karşılık bu kalsörlerin yedeklerini almayı da unutmamak gerekir.
En son air tarafından 30.12.2008, 14:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
air

Mesaj gönderen air »

Spearo yazdı:Acaba sunucudan kaynaklanan bir hatamidir ?
safe mod ya da smtp
safe mod'un kapalı yani off olması uygundur.
Spearo
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Spearo »

Smtp yi de hayir yapamiyorum gonder e tiklayinca beyaz bir sayfa aciliyor hala :D
air

Mesaj gönderen air »

Spearo yazdı:Acaba sunucudan kaynaklanan bir hatamidir ?
safe mod ya da smtp
evet php4.x versiyonundan kaynaklanabilir...
verdiğim adreste bir kullanıcı beyaz sayfa sorunu php4'ten php5'e geçerek ve forumunu 3.03.den 3.0.4'e güncelleyerek çözmüş: http://forums.phpbb-fr.com/support-util ... l#p1202064
Spearo
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Spearo »

Anlasilan butun sorun sunucuda yapilan guvenlik ayarlarindan kaynaklanmis. Tabii burda hosting hizmeti veren sirketin de boyle sorunlarin ustesinden gelebilme becerileri de onemli.
Adamlar kendilerine ait ikinci sunucuya gecirdiler siteyi hepten berbat ettiler ustteki sorunlara Turkce karakter sorunlari ve login olamama gibi baska sorunlar da cikti.
En sonunda ftpdekileri komple cekip baska bir sirketteki sunucuya tasidim hicbir ayar gerektirmeden duzgun bir sekilde calisan bir foruma kavustum.
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Ahrefs [Bot] ve 0 misafir