phpBB 2.0.22'den phpBB 3.0.0'a çevirici?

Diğer kullandığınız forum yazılımlarınızı phpBB 3.0.x sürümlerine dönüştürmek için yardıma ihtiyacınız varsa bu forumda paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı [b:2szxnfek]kesinlikle ilgili forumlara açınız.[/b:2szxnfek] Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. [b:2szxnfek]Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.[/b:2szxnfek]

- [url=http://www.phpbbturkey.com/forums/viewtopic.php?t=690:2szxnfek]Site kurallarımızı[/url:2szxnfek] okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

phpBB 2.0.22'den phpBB 3.0.0'a çevirici?

Mesaj gönderen VSaBaH »

Merhabalar Arkadaşlar,

Uzun süredir phpbbturkey.com'la ilgilenemiyorum çünkü phpBB2'nin yeni sürümü çıkmıyor. phpBB3'e geçelim diyorum sürekli hata alan arkadaşlarla karşılaşıyorum. Bende geçmeye çalıştım ancak hiçbir üye (bende dahil :D ) foruma üye girişi yapamıyordu, sanırım şifre kombinasyonlama sistemi değiştirilmiş phpBB3'de.

Uzatmayım sorum şu olacak. phpBB2'nin son sürümü phpBB 2.0.22'den, phpBB3'ün son sürümü phpBB 3.0.0'a geçişin sorunsuz bir yolu ve çeviricisi var mı onu öğrenmek istemiştim.

Ben bu sitede bulamadım, açıkcası phpbb.com'da da bulamadım. Eğer bilen varsa söylesin ki tüm dünya kurtulsun :D

Yardımlarınızı bekliyorum kardeşlerim...

KOLAY GELSİN...

NOT: phpBB 3.0.0 ile beraber gelen dönüştürücü için herhangi bi güncelleme veya alternatif var mı onu öğrenmek istiyorum. Çünkü sürekli hata verdiği söyleniyor. Yoksa çeviricinin pakette olduğunu biliyorum :D
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Re: phpBB 2.0.22'den phpBB 3.0.0'a çevirici?

Mesaj gönderen bplr »

Arkadaşım o kadar insan phpbb2 den phpbb3 e berabeerinde gelen dönüştürücü ile geçmiş, şifrelerde sorun yaşandığını okumadım burada ve phpbb.com da. Ama farklı basit yada başka tür sorunlardan bahsedilir.

Bence en iyisi yeni bir veritabanı oluştur, temiz bir phpbb3 gold sürümü kur /phpbb3 dizinine, en sonda /phpbb2 dizininden dönüştürme/convert seçeneğini tıkla ve dene...

Hata olursa ondan ne hata oluyor onları yaz önce burada..
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

scriptin yapımcısının hazırladığı dönüştürücüden daha sağlıklı bir dönüştürücü olabilirmi?

Kullanıcı isimlerinde € @ æ ß gibi karakterler kullananlar hariç sorunsuz dönüşüm olmaktadır, dönüşüm esnasında zaten dönüşümü olmayan kullanıcı isimlerini belirtiyor.

Sorun olsa biz phpBB3 geçtik sorun bizdede olurdu, hatta @bplr arkadaşımızın dediği gibi phpBB2 den phpBB3'e çok forum sorunsuz dönüştürüldü.

Yanlız dönüşümü localhostta yapmanızı tavsiye ederim, çünkü dönüşüm esnasında MySqlda çok yoğun işlem yapıldığından sunucuyu kasıp hata çıkarması mümkün.
Site Kuralları | Mod Kurulum Makalesi | MODX Formatlı Modların Kurulumu

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

bplr ve Dn_35 arkadaşlarım öncelikle yardımlarınız için sağolun.

Size şöyle izah edeyim. Ben phpBB2 olan forumuma evvel zaman içinde 3-4 farklı güvenlik modu yüklemiştim. Hatta yüklediğim Güvenlik Mod'u phpBB2 şifreleme sistemini iç içe koyarak çözmesini zorlaştırıyordu. Nasıl söyleyim. Mesela şifreler md5[] formatında ise bunu md5 [md5 []] şekline dönüştürüyordu. MOD Kurulumu yaparken buna dikkat etmiştim. O zamanlar çok sevinmiştim ama şimdi geçişi engelliyor. MOD'u 2.0.22'den kaldırıp öyle phpBB3' e geçmeyi dene diyebilirsiniz ama MOD'u bulamıyorum maalesef. Belki benim yaşadığım sorunları yaşayanlar vardır diye sizlere de sormak istedim. Büyük ihtimalle bu sorunu yaşayanlar çıkacak (hatta çıktı da) o zaman ne demek istediğimi daha rahatlıkla kavrayabilirsiniz.

İşte phpbb.com'da bu sorun:
:arrow: http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 6&t=585715
:arrow: http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 6&t=588717

Orada da bayağı tartıştık ama benim sorunum çözülmedi maalesef. Belki bu şifre için ayrı bi çevirici vardır diye sormak istemiştim. Şimdilik phpBB3'e geçmeyi rafa kaldırdım. MOD'larının zenginleşmesini ve Simple Subforum phpBB2'den phpbb3 ün son sürümüne geçiş çeviricisinin çıkmasını bekleyeceğim.

Yardımlarınız için tekrar teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

malesef md5 şifrelemesinin geri dönüşümü yoktur, bunun için dönüştürücü bulamazsın. Bence phpBB3'e geçip dönüşüm sonrası sitede veya giriş bölümünde duyuru yapıp üyelerine şifrelerini güncellemelerini söylersin..

Alt forumlar için basit bir çözüm önerebilirim, forumundaki tüm alt forumları yönetimden normal forum haline getirip dönüşümü yapabilirsin. Daha sonra istediğin gibi düzenlersin.
Site Kuralları | Mod Kurulum Makalesi | MODX Formatlı Modların Kurulumu

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Dn_35 yazdı:malesef md5 şifrelemesinin geri dönüşümü yoktur, bunun için dönüştürücü bulamazsın. Bence phpBB3'e geçip dönüşüm sonrası sitede veya giriş bölümünde duyuru yapıp üyelerine şifrelerini güncellemelerini söylersin..

Alt forumlar için basit bir çözüm önerebilirim, forumundaki tüm alt forumları yönetimden normal forum haline getirip dönüşümü yapabilirsin. Daha sonra istediğin gibi düzenlersin.
Anlıyorum Dn_35, bende bi ümit çözümü vardır diye araştırıyordum zaten. Neyse zaman içinde bi gelişme olursa geçeriz :D Tüm üyelerin şifrelerinin değişmesi ne derece doğru olur bilmiyorum. Çünkü çoğu üye Önemsiz Postalar (Junk Mail) klasörüne bile bakmayı bilmiyor maalesef. Onu göze alamam şimdilik dursun.

Alt forumlar için çevirici var zaten. phpbb.com'da mevcut ama en son sürümü için henüz çıkartılmadı. Mutlaka çıkartılacaktır. Normal Forum haline getirince 50000 mesajı olan bi forum için düzenleme biraz zor olmaz mı? :D

Yardımların için teşekkürler Dn_35. :wink:

“3.0.x Dönüştürücüler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir