Sitenize Favicon (Adres çubuğuna logo) Eklemek

phpBB 3.0.x sürümleri için uygun olan hazır ya da küçük kod parçalarını bu forumda paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
kaya_m44233
Kayıtlı Kullanıcı

Sitenize Favicon (Adres çubuğuna logo) Eklemek

Mesaj gönderen kaya_m44233 »

Sitenize Favicon (Adres çubuğuna logo)Eklemek

Anlatım:

Favicon Oluşturma Sitesi

Hazır Favicon Önizlemeli İndir

Verdiğim Sitelerden ico Dosyasını İndirdikten Sonra Adını favicon Yapın Sonrada FTP den Ana Dizine Atın Attıktan Sonra Çıkın Ftpeden

Ve
Yönetim Kontrol Paneli >>> Stiller >>> Şablon Ayarları >>> Sitenin Varsayılan Teması Hangisiyse Örnek: SubSilver Şablonları Düzenleye Tıklayın >>> overall_header.html : seçin Müsait Bir Yerine Yapıştırabilir aşağıya yada yukarı yapıştırdıktanm sonra Güncele Butonuna Tıklayın ve Tıkladıktan SOnra Gönder Butonuna Tıklayın Yapıştıracağız Kod >> bu

Kod: Tümünü seç

<link rel="shortcut icon" href="/favicon.ico">
Kısayol Oluşturun Göreceksiniz Yaptığınız Simge Olacaktır.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kodu Hazırlayan: kaya_m44233
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
En son kaya_m44233 tarafından 19.04.2009, 16:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
mustafakumbar
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Sitenize Favicon (Adres çubuğuna logo)Eklemek

Mesaj gönderen mustafakumbar »

Ben bu şekilde söylenenleri yaptım ama adres çubuğuna eklediğim logo Mozilla'da görünüyor ama Explorer 'de görünmüyor.
Dünyada En Zor Şey İnsanın Kendini Bilmesidir...
kaya_m44233
Kayıtlı Kullanıcı

malesef forum sistemlerinde Internet Explorer kısayol yaptığında yükleniyor. Internet Explorer 7 de deneyin bir ihtimal onda görünüyor ama ben onun için yeni kod yazmam gerek
Kullanıcı avatarı
mustafakumbar
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Explorer 7.0 kullanıyorum anlatılanları uyguladım. diğer sitelere ait logolar görünüyor benim site için yaptığım logo explorerde görünmüyor.. Ama Mozillada görünüyor...
spyland8k
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen spyland8k »

ben her şeyi yaptım fakato kodu nereye yazıcam ve logo dosyasını nereye atıcam :?
esadow
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen esadow »

anlatılanları yaptım ama arkadaşın dediği gibi sorun aynı;
explorer da gözükmüyor firefox da gözüküyor,çerez muhabbetinden mi dedim temizledim yine aynı fakat explorer da diğer sitelerin faviconları gözüküyor ayrıca değiştirdikleri zamanda gözüküyor ama kendi sitemin ki yok... varmı sorunu çözebilen yardımcı olabilcek...
**Websitemi yazamıyorum çünkü yetişkin içerik! yöneticiler bu şekilde olmasını istiyooree,haberiniz olsun istiyoree**Destek veremeyiz demeyin sonra:)
kaya_m44233
Kayıtlı Kullanıcı

Phpbb Turkeyinde Favicon Var Aama Explorerde Gözükmüyor Bu Forum Sisteminde Öyledir Ben Yeniden Kod Yazacam Bekleyin... Ve Explorerin mous ile Sağ tıkla Kısayol Oluştur Yapınca Yükleniyor Resim ve şuan araştırma yapın daha kimse internet explorer için daha yapılmamıştır şuan mozilla için yapılmıştır.

ama tarayıcılarınızın ayarlarıda yapabilir.
lestioni
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen lestioni »

overal_header.html dosyasına (yukarıda bahsedilmiş) aşağıdaki kodları ekleyin:

Kod: Tümünü seç

<link rel="shortcut icon" href="http://siteadresi.com/favicon.ico" type="image/x-icon">
<link rel="icon" href="http://siteadresi.com/favicon.ico" type="image/x-icon">
daha sonra yönetim panelinden stillere gelip, şablonlar bölümüne girin.. kullandığınız temanın karşısındaki yenile bağlantısına tıklayın.. soruya evet deyin, site sayfasını yenileyin.. artık hem adres satırında, hem de kısayollarda (ya da sık kullanılanlara eklenildiğinde) belirlediğiniz icon dosyası görünür..
esadow
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen esadow »

bu sitenin iconu explorer da gözüküyor diğer bütün sitelerinde gözüküyor en son arkadaşın dediğinide yapmama rağmen kendi sitemin ki yok,söylenenleri eksiksiz yapıyorum ama malesef...

ama burası phpbb ve adres çubugundada icon var elbet bunu yapan yöneticiler sorunun nasıl çözüleceğini bliyorlardır sonuçta onlar yapmış bunu ama sitede yetkillerin fazla ilgilenemediğini görüyorum.daha fazla aktif daha hızlı yardımcı olmalılar sadece bu başlık için deyil genelde forumda gördüğüm bu....
**Websitemi yazamıyorum çünkü yetişkin içerik! yöneticiler bu şekilde olmasını istiyooree,haberiniz olsun istiyoree**Destek veremeyiz demeyin sonra:)
kaya_m44233
Kayıtlı Kullanıcı

Arkadaşlar Xpde Yüklü Olan İnternet 6da Görünmez.
İnternet Explorer 7 de Görünür Denenmiştir. ( İnternet Exlorer 7 Yüklemeyi başlat. )
Mozillada Görünür Denenmiştir. ( Türkçe Firefox 3 İndir )
Kullanıcı avatarı
mustafakumbar
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Ben explorer 7.0 ı yükledim ama yinede görünmüyor.
kaya_m44233
Kayıtlı Kullanıcı

yeniden kur exlorer7yi Gerçekten Bende Çalışıyor Denendi Hatta Bi Kaç Forumda Tanıdığım Arkadaşlarda Denedi Çalışıyor..
strenix
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen strenix »

Arkadaşlar şu iexplorer a favicon u koymak için bir kod yazabilecek var mı ?

Uğraşıyorum uğraşıyorum yok mozilla gösteriyor iexplorer göstermiyor, başka bir sürü kod denedim yine olmadı ?

Acaba kesin çözümü bilen bir arkadaş yardımcı olabilir mi ?
http://www.oyuniks.net
Oyun iksirlerini bünyesinde bulunduran site!
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

kaya_m44233 yazdı:Phpbb Turkeyinde Favicon Var Aama Explorerde Gözükmüyor Bu Forum Sisteminde Öyledir Ben Yeniden Kod Yazacam Bekleyin... Ve Explorerin mous ile Sağ tıkla Kısayol Oluştur Yapınca Yükleniyor Resim ve şuan araştırma yapın daha kimse internet explorer için daha yapılmamıştır şuan mozilla için yapılmıştır.

ama tarayıcılarınızın ayarlarıda yapabilir.
Merhaba,

phpBBTurkey'deki favicon IE'de görünüyor arkadaşım...

Benim forumumdaki favicon'da IE'de görünüyor... Kodlar doğru biryerde hata yapmış olmalısınız...

16x16 boyutlarında düşük KB'lı dosyalar seçmeyi deneyiniz... Belki yükleme aşamasında sorun çıkıyordur o yüzden yüklenmemiş görünüyordur...
Kullanıcı avatarı
kuyumcu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen kuyumcu »

Arkadaşlar bu kodu ekledim <link rel="shortcut icon" href="/favicon.ico"> site gümledi yardım

Parse error: syntax error, unexpected $end in /usr/hosts2/domains/ozeltaki823/www.ozeltaki.com/httpdocs/tr/cache/tpl_ ... y.html.php on line 13
Kilitli

“3.0.x Kod Parçaları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir