Sitemin niçin üyesi bu kadar az?

phpBB destek veya chat forumu değildir
phpBB ile ilgili sorulan tüm soru başlıkları kilitlenecek veya silinecektir.
Bu forumda phpBB sorunları dışındaki genel Webmaster sorunlarını ve problemlerini tartışabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
dj_akman
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Sitemin niçin üyesi bu kadar az?

Mesaj gönderen dj_akman »

ya arkadaşlar benim formumun çok az üyesi var fakat ben interneti geziorum benim formumdan daha berbat forumlar var bunların 100 den fazla üyesi var hemde bedava forum benim ki gibi bu nası oluo anlamadım sizce ben bu üye sayımı nasıl arttırabilirim sitemi çoğu topliste üye yaptım ama yararı hiç olmuo nerdeyse allah aşkına bi yardım edin yaw
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Mesaj gönderen NEFRİT »

Beş para etmez toplistler :

Toplist siteleri bir işe yaramazlar aslında top list siteleri sadece kendi reklamlarını yaparlar yani evet birisi sizin siteyi rasgele olarak toplist sitesinden bulabilir ama burada kazanan siz değil toplist sitesidir.

Belki paranız varsa türkiyenin büyük sitelerine mynet - kahkaha - e-kolay.net gibi sitelere reklam verirseniz üye sayınız artar.

Üyelerin sitenize gelmesi içn içerik önemlidir, yani sitede illahkide üyenin ilgisini çekecek şeler olmalıdır. Video - Download - Mp3 - tabii tüm bunlar sizin sitenizin içeriği ile alaklı olmalıdır.

Yani bir futbol sitesi yapıpta içine araba resimleri koymak tam bir aptallık olur.

Yada başka sitelere gideceksiniz üye olacaksınız sonra orada arkadaş kazanıp onları kendi forumunuza davet edeceksiniz. Bunlardan bazıları sırf hatrınız içn gelecek üye olacaklar - ama çok azı sitede kalacaktır.

Yani site açmak kolaydır - forum açmakta kolaydır ama üye kazanmak ve dünya sıralamasında yükseğe çıkmak işte o oldukça zor !
Özellerden kullanıcılara reklam yaptığım için sayın yöneticim beni uzaklaştırdı.
Kullanıcı avatarı
nuhsalih
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen nuhsalih »

evet her zamanki gibi Nefrit hocam dogru söyledi toplistlerin hiç bir faydası olmaz forumu tanıtmak için en önemlisi arama motorlarına kayıt olmak forum içerigi ve Forum Görünümü dışardan Forumu Gören hemen üye olma hissi verecek Türkiyede Binlerce Forum var sen bunlardan Farklı olmaya calış olmayan ve herkesin aradıgı Tipte bir Forum yap mesela ben İslam Forumu yaptım kendi Forumumu 5 mayısta actım 1,5 ayda 300 üye topladı
www.islamday.info İslam Bilgi Paylaşım Platformu Destek için Üye olun
http://www.islamday.info
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Mesaj gönderen NEFRİT »

Evt hem İSLAM FORUMU kulağa çok hoş geliyor, büyük bir kesime yönelik bir forum. İleriki günlerde dahada başarılı olacağına eminim.

Birşeyi vurgulamak istiyorum, Türkiyedeki ve dünyadaki toplistlerin büyük bir amacı vardır oda şüphesiz reklamdır. O siteler sizin gibi siteler sayesinde sizin sırtınızdan para kazanırlar. Girin ve bakın Türkiyede içinde reklam olmayan kaçtane toplist var ?

Öte yandan top listler sizin google gibi arama motorlarında çıkmanızı sağlamazlar tam tersine sizin siteleriniz sayesinde onlar google da üst sıralarda çıkarlar yani mesela sizin siteniz oyuncak sitesi. Gidiyorsunuz toplist sitelerine üye oluyorsunuz mesela site başlığı Oyuncakçı, anahtar kelimeler oyuncak, top, topaç, araba vs vs vs .. . Demek istediğim şu artık sizin anahtar kelimeleriniz o toplist in anahtar kelimeleri olmuş olur google girip oyuncak yazdığınızda sizin siteniz değil toplist sitesi çıkacaktır. Toplist sitesi içine girilir ve oradan sizin siteye ulaşılır burada karı olan siz değil toplist sitesi olmuş olur.

Ha derseniz ki sonuç olarak google da çıkmıyom mu ? Evt siz çıktınızı düşünebilrsiniz ay sonunda da sayenizde toplist sitesi google adsens jyada benzeri bir firmadan yüklüce parasını cebine sokmuştur :twisted: .
Özellerden kullanıcılara reklam yaptığım için sayın yöneticim beni uzaklaştırdı.
Kullanıcı avatarı
dj_akman
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen dj_akman »

tamam doğru sölüosunuz ama gıcık olduğum benim sitemdem daha berbat siteler var bunların üyesi 100 ü geçik hatta bazıları 300-400 üyeli bu nie böle bunlardamı dikkat çekio yani
fatihbaz

Mesaj gönderen fatihbaz »

belki onların internet aleminde çevresi çoktur ;)
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Evt

Mesaj gönderen NEFRİT »

Evt internet aleminde çevre önemli bir kavramdır. Çevren ne kadar geniş olursa o kadar iyi olur belki sohbet odalarında da çevre edinilebilir.
Kullanıcı avatarı
nuhsalih
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Evt

Mesaj gönderen nuhsalih »

NEFRİT yazdı:Evt internet aleminde çevre önemli bir kavramdır. Çevren ne kadar geniş olursa o kadar iyi olur belki sohbet odalarında da çevre edinilebilir.

hocam sohbet odalarından gelen üyelerin ne gibi katkısı bulunabilir ben her zaman söylerim ne kadar iyi bir şey yaparsan o kadar ilgi ceker
www.islamday.info İslam Bilgi Paylaşım Platformu Destek için Üye olun
http://www.islamday.info
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Mesaj gönderen NEFRİT »

Ya aslında en iyisi ne biliyormusun paran olacak, basacaksın parayı mynet e, msn ye e kolay gibi sitelere reklam vereceksin en iyisi budur.
Kullanıcı avatarı
Duman6
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Duman6 »

sabır cok önemli ben siteyi acalı 1 ay oldu hala 20 üyem var. hiçbiryerde reklam dahi yapmadım daha hatta msn de bile yazmıorum coğunlukla. birde en önemli şey (bence) 200 tane üye olupta seviyesiz olacağına 20 kişi olsun adam gibi olsun. adam gibi ortam olunca sitende gerisi kendiliğinden geliyor. birde cok ilgilenmek önemli. google önemli , pr önemli vs. vs.
Başka sevdalara [kapaLı]yız - Başka Denizlispor yok!
Kullanıcı avatarı
cupra
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cupra »

bu işler zorlaştı ilgi çekmek yani.. mp3 linki vermek kanunen sakat, warez adult derseniz oda tehlikeli ve gereksiz geriye sitenin diğer insanlarda ortak bir nokta yaratması kalıyor.. Sabır ve sitenin kuruluş amacı ve hitap ettiği kesim baştan planlanmalı..
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Mesaj gönderen NEFRİT »

Eskiden yani internet Türkiye ye yeni yeni gelmeye başladığında doğru düzgün site bile yoktu, şimdi ise milyonlar milyarlarca site var ve tüm bu siteler içerisinde de Türkiye hiçte geride değil.

Ama asıl sorun senlen aynı işi yapan sitelerin sayısı çok olursa o zaman senin farklı, daha büyük, daha güçlü olman lazım, hem arkadaş doğru diyor 200 - 300 üyen olacana adam gibi 20 üyen olsun yeter.

Aslında bende hep bunun için çalıştım ve şu ana kadar yaklaşık 600 - 700 civarında üye sildim, önemli olan üye sayısı değil önemli olan üyenin sadık olması, sana bağlı olması ve adam gibi adam olması.
fatihbaz

Mesaj gönderen fatihbaz »

çok dogru vallaa.benim internette çevrem geniş.modluk yaptıgım,sürekli paylaşım yaptıgım sitelerdeki üyelerin yarısı ile sürekli görüşüyorum.ama hiçbirisine de site açtım,gel üye ol demedim.ben arkadaş çevremi bu iş için kullanmıyorum açıkcası.çocukluk arkadaşlar dahi sitemi başka yerlerden bulup gelmiş :) henüz 50 üyem varken 20 ye yakınını silmek zorunda kaldım.adamlar forumun heryerini sohbet odası gibi kullanıyordu.yani üye sayısından çok,siteye uyumları önemli..bu sıralar silicem yine bagzılarını!....
etem
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen etem »

nuhsalih yazdı:evet her zamanki gibi Nefrit hocam dogru söyledi toplistlerin hiç bir faydası olmaz forumu tanıtmak için en önemlisi arama motorlarına kayıt olmak forum içerigi ve Forum Görünümü dışardan Forumu Gören hemen üye olma hissi verecek Türkiyede Binlerce Forum var sen bunlardan Farklı olmaya calış olmayan ve herkesin aradıgı Tipte bir Forum yap mesela ben İslam Forumu yaptım kendi Forumumu 5 mayısta actım 1,5 ayda 300 üye topladı
Nursalih diğer arkadaşlardan farklı bir konu seninki
diğerleri üye kaydını mecbur edebilirler başlıkları okumayı kısıtlayabilirler ama bunu islami içerikli bir forum yapamaz az önce senin formunda Hz.Muhammed (aleyhisselam) özel kısmına giriş yapmak istedim üyelik şartı karşıma çıktı.. İslami bir konu,yazı, fikir, paylaşım kısıtlanamaz olsa gerek.. en azından tüm ziyaretçilerin okumalarına müsade edilmeli elbetteki forum güvenliği ve kendini bilmezlerin yazmaları engellenmeli buda forum izinlerinden çözüm bulmakta..

Ben islami sitelerin içeriklerini okumaları için ziyaretçilerini üyelik şartı sunmalarını şiddetle kınıyorum.. Download, resim, video, mp3 gibi kısımlar ayrı.. yanlış değerlendirme olmasın bu konuda sadece içeriğin kısıtlanması islami bir sitede bu doğru gelmiyor bana.. Maksat hizmetse hizmet beklentisiz olmalı.

Vesselam..
Kullanıcı avatarı
LeBron
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen LeBron »

Gelişi güzel basit forumlar yapma dostum. Bir konu üzerine yoğunlaş.Sitende bulunan bölümler hemen hemen bütün forumlarda var. Farklı birşeyler yapmaya çalış bence.

“Genel Tartışmalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir