Tema hatası

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
kecags
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Tema hatası

Mesaj gönderen kecags »

Forumda kullandığım temayı değiştireyim dedim sırayla şablonlar , temalar , kumeler yeniledim ön belleği boşalttım sonra benim kullandığım temayı bir daha geri getiremedim ftp den styles dosyasının içerisine atıyorum olmuyo yeniliyorum ama istediğim temayı göremiyorum panelde önceden ftp den atınca YKP de şablonlarda çıkıyordu aktif ediyordum oluyodu :?: Yardım edebilecek var mı?
air

Re: Tema hatası

Mesaj gönderen air »

hangi temaya geri dönmek istiyorsunuz?
yönetim panelinden kurulu olan temalarınızı normal şartlar altında görebilmeniz lazım..
sitenizde normal varsayılan temanıza yani prosilver'a dönmek istiyorsanız yönetim panelinizden yapamıyorsanız.. veritabanınızdan phpbb_config tablosunun 3.sayfasında varsayılan tema değerini 1 yapabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
kecags
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen kecags »

Panelde stillerde önceden şu temanın adı üçündede vardı oapurpleglossy bu temayı kullanıyordum ftp den styles klasörünün içerisinde var ama panelde gözükmüyor
The_Delicius
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen The_Delicius »

YKP>Stiller>Resim Setleri>Kaldırılmış görüntü setleri> burada alt tarafta ftp den attiginiz temayi görebiliyormusunuz, egerki burada varsa yükle deyip bi deneyin.
Kullanıcı avatarı
kecags
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen kecags »

The_Delicius yazdı:YKP>Stiller>Resim Setleri>Kaldırılmış görüntü setleri> burada alt tarafta ftp den attiginiz temayi görebiliyormusunuz, egerki burada varsa yükle deyip bi deneyin.
Hayır sadece prosilver teması var burada.
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

Tema dosyaları (template, imageset, theme) tema klasörünün içindeki bir klasörde bulunuyorsa o tema Ykp'de gözükmez.
Kullanıcı avatarı
kecags
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen kecags »

YKP de görmek için ne yapmam gerekiyor?
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

Resimle anlatmak daha kolay olacak.

Örneğin elindeki tema provilser olsun. Normalde prosilver klasörü direk imageset, template ve theme dosyalarını içermesi gerek. Ama resimde gördüğün gibi bu dosyalar prosilver içindeki bir dosyanın içindeyse bu temayı YKP'de göremezsin. Eğer senin durumun bunun gibiyse tema dosyalarını yani imageset, template ve theme dosyalarını anadizine taşı, ftp'dens styles içine at.

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
The_Delicius
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen The_Delicius »

arkadasim senin tema dosyan ftp de styles icindemi yoksa mesela prosilverin icinemi cikarttin, tema dosyalarini diger bir tema icine cikarttiysan haliyle gözükmez, sen basli basina bir tema kuracaksin bunun icin kullanmak istedigin temayi ftp de Styles klasörüne cikartman lazim mesela orada prosilver subsilver vardir yada x bir tema bunlarin yanina kullanmak istedigin tema klasörünü attiysan mutlaka YKP>Stiller>Resim Setlerin de görebilmen lazim.
Kullanıcı avatarı
kecags
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen kecags »

Ftp'den styles klasörünün içerisinde resimde görüldüğü gibi ama Ykp de gözükmüyor
ftp..JPG
ftp..JPG (11.27 KiB) 1017 kere görüntülendi
stil.JPG
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

Tam olarak anlatamadım heralde. 'imageset, template ve theme' klasörleri direk olarak oapurpleglossy klasörü içinde mi yoksa o klasör içinde bulunan bir alt klasörde mi?
Kullanıcı avatarı
kecags
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen kecags »

malt yazdı:Tam olarak anlatamadım heralde. 'imageset, template ve theme' klasörleri direk olarak oapurpleglossy klasörü içinde mi yoksa o klasör içinde bulunan bir alt klasörde mi?
Direkt oapurpleglossy klasörünün içindeler (tekrar kontrol ettim )
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

Peki o klasörün içinde başka bir dosya var mı?
Kullanıcı avatarı
kecags
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen kecags »

Hayır sadece imageset, template ve theme klasörleri var
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

kecags yazdı:Hayır sadece imageset, template ve theme klasörleri var
style.cfg dosyasi eksik
En son Özcan Akbulut tarafından 14.01.2009, 00:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir