Public_html dosyaları

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
Finrod Felagund
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Public_html dosyaları

Mesaj gönderen Finrod Felagund »

Merhaba arkadaşlar!

Yaklaşık 1 haftadan beridir arıyorum. :mrgreen:

Ama bir türlü bulamadım. :oops: Ben hazır public_html'nin içine forumu kurmak için dosyalar atacağım. Ama bu dosyaları nereden elde ederim?

Dipnot: Lütfen yardımcı olunuz. Eğer böyle bir konu var ise özür dilerim. Bilmiyorum, hiçbir yerde de bulamadım. Ne yaptıysam, ne ettiysem bulamadım. :cry:
https://www.phpbbturkey.com -> PhpBB 3.0.9 Forever Sağolsun. Forumu onun sayesinde kurdum. :)
ForeverBesiktas
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Public_html dosyaları

Mesaj gönderen ForeverBesiktas »

http://www.phpbbturkey.com/downloads/
Aşağı da phpBB 3.0.9 [ Tam Paket ] Bölümünün Karşısın da zipli Dosyayı İndir İçindekileri Public_html'nin İçine At.
Forumu Kurmak İçin de Şu Yönergeleri Takip Et.
viewtopic.php?f=20&t=2951
Kullanıcı avatarı
Finrod Felagund
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Kardeş öncelik ile ALLAH RAZI OLSUN. Sağol, varol. Teşekkür ederim.

Ben şurada takıldım. :oops:

Dosyaların hepsini hostunuza gönderdikten sonra alttaki dizinlerin CHMOD ayarını 777 olarak değiştirin:

cache/
files/
store/
images/avatars/upload/
config.php

:oops:
https://www.phpbbturkey.com -> PhpBB 3.0.9 Forever Sağolsun. Forumu onun sayesinde kurdum. :)
ForeverBesiktas
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ForeverBesiktas »

hangi ftp programını kullanıyorsun bilmiyorum ama
cache
files
store
images/avatars/upload
config.php

bu dosyaların üzerine gelip sağ tıkla eğer file zilla kullanıyorsan sağ tıkladıktan sonra çıkan ekranda.
aşağıda dosya izinleri diye bir seçenek var
ona gelip mod değerini 777 yapıyorsun.
images/avatars/upload kısmında da upload dosyasını 777 yapıyorsun imagesve avatars dosyalarını yapmıyorsun.
Kullanıcı avatarı
Finrod Felagund
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Tamam, herşeyi hallettim. ALLAH RAZI OLSUN.
Kullanıcı avatarı
Finrod Felagund
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Arkadaşlar ard arda mesaj olacak. Bu yüzden özür dilerim. (Mesajı düzenlesem bu sorunum görülmeyecek idi. Bu yüzden yeni bir mesaj yazıyorum)

Ben forumun kurulma kısmında. Kur sekmesindeki -> Veritabanı ayarlarını bir türlü yapamıyorum. :oops:

Veritabanı tipi:

Veritabanı ana makine adı veya VKA:
Veri Kaynak Adı için VKA (DSN) belirtilmelidir ve sadece ODBC yüklemeleri için uygundur. PostgreSQL'da, yerel sunucuya UNIX domain socket yoluyla bağlanmak için localhost, TCP yoluyla bağlanmak içinse 127.0.0.1 kullanılır. SQLite için, veritabanı dosyanıza giden tam yolu girin.

Veritabanı sunucu portu:
Bildiğiniz sunucu işlemleri bir standart portta olmadıkça burayı boş bırakın.

Veritabanı adı:

Veritabanı kullanıcı adı:

Veritabanı şifresi:

Veritabanındaki tablolar için önek:

Buraları cpanel -> » Software / Services -> MySQL giriyorum.

List of your current databases and users:

Yazan yerin aşağısındaki bilgileri alıyorum. Ama bir türlü olmuyor. Bir arkadaşım bana databaseyi kurmassan olmaz demiş idi.

O da değil, siliyorum bunu tekrar bir ''Create new database and user'' yapıyorum.

MySQL database name:
_
MySQL user name:

Password for MySQL user:

Enter password again:

(Gerekli bilgileri doldurdum)

ve oradaki bilgileri yerli yerince uyguluyorum. Şu hatayı alıyorum:

Veritabanına bağlanılamıyor, hata mesajı için alta bakın.
Access denied for user 'a7133948_felagun'@'localhost' (using password: YES)

Ne yapacağım. Burayı bir türlü geçemedim. hep bu hatayı veriyor... :oops:
:cry:
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir