Server taşıma sonrası eklenen resimler çıkmıyor

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Rhaumel
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Server taşıma sonrası eklenen resimler çıkmıyor

Mesaj gönderen Rhaumel »

Server değişikliği sonrası bir sürü oluşan hatadan sonra düzeltemediğim tek şey şuan attachment ile önceden eklenen tüm image lar link olarak gözüküyor. Linke tıkladığında boş gri bir sayfa geliyor yada dosya bozuk şeklinde bir yazı çıkıyor yada bozuk image çıkıyor.

Örnek:

Kod: Tümünü seç

http://www.magastart.com/icindekiler/kaplumbaga-terbiyecisi-seker-ahmet-pasa/226
files/ içindeki dosyalarda bozulma var. Bu bozuk dosyaları düzeltmek için bir program veya yol varmıdır?

chmod ayarları:
files: 777
içindeki tüm dosyalar: 600

Rica edicem acilen yardım lütfen.
En son Rhaumel tarafından 11.07.2012, 18:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Rhaumel
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Server taşıma sonrası eklenen resimler çıkmıyor

Mesaj gönderen Rhaumel »

Onca önemli bilgi boşa gitti, lütfen bilen bir mesaj yazsın.
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Selam 1 haftadır tatildeydim baya mesaj birikmiş. Onca bilginin boşa gitmesi için hiç yedek almamış olmalısın. Üstelik sen yedek almasan bile host şirketin otomatik haftalık alır onlara danışırsan iyi olur kanımca.. Hemen enseyi karartmayalım bence.. Kolay gelsin..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 457
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Rhaumel
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Rhaumel »

Aldım üstadım hemde herşeyi iki kere aldım ; full yedek cpanelden-home direc-email vs ayrıca admin panelden store içine - stillerin ayrı ayrı dosyaları - ftp den full dosyaları indirdim. Hepsini yaptım. En az on kere files içindeki dosyalara yedeği upload ettim. Sistem bir acaip oldu şuan attach ettiğim image lar dahi link olarak gözüküyor resimler gözükmüyor yada bozuk gözüküyor örnekteki gibi.Bu örnek server taşımadan önce upload edilen image ların.Şuan elimden geldiği kadar tek tek yeniden eklemeye çalışıyorum ama nafile onca resim onca rar dosyası moral çöktü kısaca.

Sadece image lar değil tüm eklenti olarak yolladığım rar dosyalarıda bozulmuş.

Bu başlıkta aynı sorun yaşanmış ama çözemedim:
http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... &t=1931785

Bu bozulan dosyaları düzeltmenin bir yolu varmıdır?

Bu arada eklediğim url de dowmload içindeki hotlink için htaccess dosyasından dolayı resmi tam göstermiyor.
Dosya ekleri
capture-20120713-152001.jpg
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Server taşımada NameServer NS yönlendirmelerinde falan sorun olduğundan pek tasvip edilmiyor mutlaka serverla ilgilidir başka bir hostta falan denesen ya da local de nasıl oluyor? Gerçi sen hepsini denemişsindir ama naçizane tavsiyem iyi bir cevap gelene kadar bekleyebilirsen panikle sonra üstesinden gelinemeyecek sorunlardan kaçınmış olursun.. Kolay gelsin kardeş yaa..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 458
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
basoglanh
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen basoglanh »

Resimlerle ilgili bi eklenti kullanıyormusunuz.
Yeniden boyutlandırma vb. gibi..
Yeni bir güne gülümse !
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Resimler için, yeni sunucunuzdaki mevcut PHP konfigrasyonunda GD ve imagick modül desteğinin olup olmadığını kontrol edin. Sunucu görevlisine sorarsanız size konuyla ilgili detaylı bilgi verir.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Rhaumel
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Rhaumel »

Sayın Ademx33 , server ı mecburen değiştirdim malesef.Serverlarını yeniliyorlar diye 2 gün giremedik sitemize üzerinede girdiğimizde yedeklemeleri doğru yapılmayınca yada bize haber vermeyince bizde alamadık ve veri kaybına neden oldular.Ciddiyetsizlik kısaca.

Sayın basoglanh,
Evet reimg resizer 2.0.1 kullanıyordum. Ama olay sadece resimlerde olsa iyi eklediğim tüm rar içindeki dosyalardada sorun oluşmuş.Gerçi rarlar yeniden yüklenir ama image lar mahvetti beni.
Bu modu kaldırdım çünkü attach edilen imagelarda zoom butonu kırık çıkıyordu.Şuan ekli değil kısaca.
capture-20120712.JPG
capture-20120712.JPG (29.26 KiB) 3031 kere görüntülendi
Şuan eklenti yüklemesi ile ilgili ayarlarım da şu şekilde:
capture-.jpg
Sayın ESQARE,

Hemen sorunuzu aynen kopyalayıp yeni geçtiğim yere destek bildirimi ile gönderdim.Cevbı alır almaz yazacağım.Ama bu kadar ayrıntılı bilgim olmadığı için cehaletime verin şunları yazmayı düşündüm.

cPanelde Program ve Servisler adı altında bunlar var. Kullanabilirmiyim bilmiyorum:
capture-20120713-200842.jpg
Rhaumel
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Rhaumel »

ESQARE yazdı:Resimler için, yeni sunucunuzdaki mevcut PHP konfigrasyonunda GD ve imagick modül desteğinin olup olmadığını kontrol edin. Sunucu görevlisine sorarsanız size konuyla ilgili detaylı bilgi verir.
Evet varmış sayın ESQARE,

Bana cevaben yazdıkları bu:
sizin için kontrol edilmiştir. sunucularımızın tamamında GD library ve ImageMagick aktif olarak bulunmaktadır.
Rhaumel
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Rhaumel »

Herkese mesajları için teşekkür ederim ama malesef bir çözümüm yok gibi oturup onca resimi tekrar ekleyeceğim bulursam . reimg sorununa da çözdüm son sürüm olan 2.0.1 yerine eski 1.0.2 sürümünü kurunca daha sağlıklı çalışıyor. Teşekkürler herkese.Saygılar.
air

Mesaj gönderen air »

merhaba,
tüm yazılanları okuyamadım. ancak, önemli olabilecek bazı ihtimal ve çözümler aşağıdaki gibi olabilir:
1- Eklentileri yeni servere FTP ile atarken FTP'de dosya format ayarlarının doğru olması gerekir.
Filezilla kullanıyorsanız bu makaleyi okuyun .
2- STK kullanıyorsanız STK Yönetim Araçlarında "eklentileri yeniden senkronize et" özelliği işe yarayabilir.
Rhaumel
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Rhaumel »

Sayın air çok çok teşekkür ederim.Aynen gösterdiğiniz adresteki açıklamalardan yola çıkarak düzelttim.Yani filezilla da ascıı kutucuğu işaretli imiş.

Şuan değiştirdim ama malesef resimlerde bozulma var artık hepsini zamanla yeniden düzenliycem.

Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
Saygılar
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir