Yeni foruma konu açılmıyor

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
SpyKod
Kayıtlı Kullanıcı

Yeni foruma konu açılmıyor

Mesaj gönderen SpyKod »

phpbb3 kurdum daha önceleri phpbb eski sürümleri çok basıt kolaydı phpbb3 kurdum,

çok karışık zahmetli geldi bana ;

katagori acmak istiyorum acıyorum görünmüyor, kurulumdan sonraki ilk formunuz die bir katagori cıkıyor oraya ne cavap yaza biliyorum ne bişey.. aklım bir türlü almadı sinirden küplere biniyorumm..

forumun yöneticisi olduğum halde full yetki konuya cevap bile yazamıyorum .
[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

zor bela actığım bir katagoriye konu bile acamuıyorum...
[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

sizlerden rıcam arkadaşlar kısa yoldan pratik cözümler arıyorum..
En son ESQARE tarafından 08.09.2012, 14:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: Konu başlıklarınızı içerikle alaklı yazınız, ayrıntılı bilgi için kurallarımızı okuyunuz.
SpyKod
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Allah için yardım kafayı sıyıracam

Mesaj gönderen SpyKod »

4 kişi bakmış kimse yorum yazmamış,,, neyse mybb kurcaladım phpbb den daha kullanışlı kolay basit güvenli acaba onummu kursam teknik destek pratik.
KIRA
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen KIRA »

Forum izinlerinden gerekli ayarlamaları yaptın mı?
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Forum Ekleyip Görünmeme Sorunu

Mesaj gönderen Ademx33 »

SpyKod öncelikle hoşgeldiniz diyerek başlamak istiyorum. Herkes araba kullanmayı bilir ama başka bir arabaya geçince "her arabanın bir acemiliği olur" lafını ederler önce. Çünkü herşey gaz, fren vites direksiyon olmuyor işte. Kimi araba 3 saniye de vites isterken kimisi 5 saniyede vites istiyor erken vites atarsan araba ısınıyor falan filan işte bunlar bilindik şeyler yani. PhpBB3 te de öyle aynen. Ben PhpBB2 nin sonunu gördüm ama kullanmaya phpBB3 ile başladım ilk profilin önce sağ blokta olmasını garipsemiştim ama alıştım. O ilk sayfadan başka sayfa görünmeme konusunu ben de yaşadım, sanırım herkes te sırasıyla yaşadı. Eğer bu işe devam etmek istiyorsan eskilerden birisinin profiline bak sırayla takip et araştırma yapmana bile gerek kalmaz gün gün adım adım aynı yerlerden geçtik çünkü. Araştırma yapmak istersen ne ala yoksa ben kendi sorduğum başlığa yönlendireyim sizi... Gerçi sorularımın altında yeni soru ve cevaplar verildikçe sıraları kaydı bazıları en son sıraya geldi ama bu konudaki mesajım tam çözümüyle verildiği için altına yeniden yazan olmamış ve ilk başlarda kalmış..
Bu profilimdeki tüm mesajlar..

Bu da Forum Ekleyip Görünmeme Sorunu ile ilgili başlık

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 479

Ayrıca sorunuzu Forum Ekleyip Görünmeme gibi anlaşılır bir hale getirirseniz cevap almanız daha da kolaylaşır. Forum kurallarına uymamak uyarı almanıza neden olabilir. Başlığı değiştirirseniz biz de ona göre düzeltiriz başlığı.. Şimdiden kolay gelsin...
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
SpyKod
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen SpyKod »

KIRA yazdı:Forum izinlerinden gerekli ayarlamaları yaptın mı?

forumda araştırdım kimi kullanıcılar ilk katagorilerinin izinleri kopyalamadan felan bahsetmiş kopyalıyorum gene olmuyor .... rıca etsem resim ekleye bilirmisiniz arkadaşlar bu katagori acma ile ilgili
Kullanıcı avatarı
rocksenn
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Yeni foruma konu açılmıyor

Mesaj gönderen rocksenn »

rocksenn yazdı:
sırayla aşağıdaki bağları takip et!

yönetim paneli >>> forumlar >>> yeni forum ekle önündeki boşluğa kategori adı yazın ve butona basın,

Forum ayarları penceresinde:

Forum tipi kısmına >> kategori olarak seçin
Üst Forum kısmına >> üst forum yok seçin.
izinleri kopyala kısmına >> ilk kategoriniz seçin.
Diğer kısımlar size kalmış ayarlayın gönderin,

Şimdi bu kategoriye forum açalım;

yönetim paneli >>> forumlar >>> Önceden kurduğunuz kategoriye tıklayalım >>> yeni forum ekle önündeki boşluğa forum adımızı yazalım ve butona basalım;

forum ayarları penceresinde;

Forum tipi kısmı : forum seçin
Üst forum Kısmına : oluşturduğumuz kategorinin adını seçin,
İzinleri kopyala kısmına : ilk formunuz seçin

Genel forum ayarları bölümünde;

Alt forumları listele: evet işaretle
Alt forumu, ait olduğu bir üst forum altında listele: evet işaretle

diğer kısımlar size kalmış
gönderin.

Alt forum açmak içinde kategori içine açtığımız forumun oluşumu ile aynı bu kez yalnızca üst forum kısmına alt formun görüneceği formu seçiyoruz.
Zamana Güzellik Kat!
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir