kontrol paneline giremiyorum

phpBB 3.2.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Kullanıcı avatarı
semi54
Kayıtlı Kullanıcı

kontrol paneline giremiyorum

Mesaj gönderen semi54 »

Merhaba
http://www.dasbil.com/frm/ sitesinin kontrol paneline giriş yapamıyorum,
3.1.2 ile veritabanını güncelleme yapmak istedim ancak aşağıdaki hatayı veriyor yokmu yardım edecek teşekkürler

[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/install/database_update.php on line 158: Undefined index: UPDATING_TO_LATEST_STABLE

[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/install/database_update.php on line 162: Undefined index: DATABASE_TYPE
:: mysql4

Kod: Tümünü seç

[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/install/database_update.php on line 163: Undefined index: PREVIOUS_VERSION
:: 3.1.0-a3
Veri Yükleniyor: \phpbb\db\migration\data\v310\profilefield_interests.

SQL ERROR [ mysql4 ]

Unknown column 'field_show_on_pm' in 'field list' [1054]
SQL

INSERT INTO phpbb_profile_fields (field_name, field_type, field_ident, field_length, field_minlen, field_maxlen, field_novalue, field_default_value, field_validation, field_required, field_show_novalue, field_show_on_reg, field_show_on_pm, field_show_on_vt, field_show_profile, field_hide, field_no_view, field_active, field_order) VALUES ('phpbb_interests', 'profilefields.type.text', 'phpbb_interests', '3|30', '2', '500', '', '', '.*', 0, 0, 0, 0, 0, 1, 0, 0, 1, 3)

BACKTRACE
En son semi54 tarafından 23.04.2018, 11:06 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: kontrol paneline giremiyorum

Mesaj gönderen ESQARE »

Eğer phpBB 3.1.x sürümlerinden birini kullanıyorsanız; 3.2.x sürümüne geçiş için phpBB Sürüm Yükseltme Rehberi'nin 3.1'den 3.2'ye sürüm yükseltme bölümündeki talimatları izleyerek sürüm yükseltme / güncelleme yapın.

Güncellemeyi doğru bir şekilde yaptıktan sonra yine hata alıyorsanız, tekrar buraya yazın.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
semi54
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen semi54 »

ESQARE yazdı: 10.04.2018, 09:31 Eğer phpBB 3.1.x sürümlerinden birini kullanıyorsanız; 3.2.x sürümüne geçiş için phpBB Sürüm Yükseltme Rehberi'nin 3.1'den 3.2'ye sürüm yükseltme bölümündeki talimatları izleyerek sürüm yükseltme / güncelleme yapın.

Güncellemeyi doğru bir şekilde yaptıktan sonra yine hata alıyorsanız, tekrar buraya yazın.

Merhaba ESQARE cevabınız için öncelikle çok teşekkür ederim...

3.2.x geçiş işlemini Bilgisayarda yaparak sunucuya yüklemiştim aslında çalışıyordu, ancak sunucuya yükledikten sonra veritabanı güncellemesini sağlıklı yapamadım, daha evvel kontrol paneline son güncellemeyi yapmak istediğimde veritabanı 3.2.1 görünüyor 3.2.2 ye güncelleme yapmak istediğimde yukarıdaki hataları veriyor bu forumumu mutlak kullanmam gerekiyor yardımcı olursanız minnettar olurum...
saygılar
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

İlk mesajınızda 3.1.2 sürümü yazdığınız için sürüm yükseltme yapmanız gerektiğini belirtmiştim.

phpBB 3.2.x güncelleme nasıl yapılır? konusuna bakarak sunucunuzda tekrar bir güncelleme yapmayı denediniz mi?
Resim

Kullanıcı avatarı
semi54
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen semi54 »

Merhaba Sayın ESQARE aşağıdaki mesajı veriyor The update files found are incompatible with your installed version. Your installed version is 3.0.11 and the update file is for updating phpBB 3.2.1 to 3.2.2.

eski versiyonlara gitmek istediğimde
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/install/database_update.php on line 163: Undefined index: PREVIOUS_VERSION
:: 3.1.0-a3
Veri Yükleniyor: \phpbb\db\migration\data\v310\profilefield_interests.

SQL ERROR [ mysql4 ]

Unknown column 'field_show_on_pm' in 'field list' [1054]

bu durumda yapabileceğimiz bir şey varmı?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Belirttiğiniz hata otomatik güncelleme yaptığınızda ortaya çıkması gerekir. Güncellemeyi bir önceki mesajımda belirttiğim konudaki gibi alttaki yöntemle yaptınız dimi?
  1. Tüm dosyalarınızın ve veritabanınızın yedeğini alın.
  2. phpBB 3.2.x son sürüm Tam Paket'i Yüklemeler sayfamızdan indirin
  3. İndirdiğiniz dosyayı zipten çıkartarak bilgisayarınızın masaüstüne kopyalayın ve phpBB3 klasörünü açın.
  4. config.php dosyasını, ve /images, /store ve /files klasörlerini paketin içerisinden (sitenizden değil) kaldırın (silin).
  5. FTP programını kullanarak hostunuzdaki mesaj panonuzun ana dizininden /vendor ve /cache dizinlerini silin.
  6. FTP ya da SSH yoluyla kalan dosyalar ve klasörleri (phpBB3 dizinindeki kalan İÇERİKLERİ) sunucunuzdaki mesaj panonuzun kurulumunun olduğu ana dizine yükleyin.
  7. Tarayıcınız ile http://www.siteadresiniz.com/phpBB3/install adresine gidin.
  8. Veritabanını güncellemek için adımları izleyin ve işlemin tamamlanmasına izin verin.
  9. FTP ya da SSH yoluyla mesaj panonuzun kurulumunun olduğu ana dizinden /install dizinini silin.
Ayrıca şunları yapmayı unutmayın:
  • Kullandığınız dil paketlerini güncelleyin.
  • Temalarınızı güncelleyin.
Resim

Kullanıcı avatarı
semi54
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen semi54 »

Sayın ESQARE söylediklerinizi zaten yapmıştım olmuyor bu durumda Bb3 ten vazgeçmem gerekiyor yardımlarınız için çok teşekkür ederim umarım benim gibi amatörlerin kullanabilecek düzeyde kolaylaştırırlar. SAYGILAR
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Öncelikle bu sorun sizin yaptığınız bir hatadan dolayı ortaya çıkmış bir sorundur. Her yazılımda hata sonucu bu tarz sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Sorunu çözmek yerine kolaya kaçıp vazgeçmek istiyorsanız siz bilirsiniz.

Görünen o ki doğru bir bilgiyle ilerlemek yerine bütün sürümleri birbirine karıştırmışsınız. Sorunu çözmek için de bir çok alternatif yöntemler var. Mesela sıfırdan phpBB kurulumu yapıp veritabanınızı tekrar tanımlayabilirsiniz. Ancak burada sanki sorun phpBB'deymiş gibi bir izlenim vermeniz doğru bir davranış değildir. Amatörlerin kullanabileceği bir yazılım nasıl bulacağınızı da çok merak ediyorum. Hiç kimse amatör olmadan uzmanlaşamaz. Siz böyle yazılım yazılım gezerseniz zaten hiç uzmanlaşamayacağınız ortada.

Kolay gelsin.

Not: Sürüm yükseltme ile ilgili benzer sorunu yaşayanlar kullandığı sürüme göre Sürüm Yükseltme Rehberi belgesindeki adımları takip ederek sorunu çözebilirler.
Resim

Kullanıcı avatarı
semi54
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen semi54 »

ESQARE yazdı: 17.04.2018, 11:35 Öncelikle bu sorun sizin yaptığınız bir hatadan dolayı ortaya çıkmış bir sorundur. Her yazılımda hata sonucu bu tarz sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Sorunu çözmek yerine kolaya kaçıp vazgeçmek istiyorsanız siz bilirsiniz.

Görünen o ki doğru bir bilgiyle ilerlemek yerine bütün sürümleri birbirine karıştırmışsınız. Sorunu çözmek için de bir çok alternatif yöntemler var. Mesela sıfırdan phpBB kurulumu yapıp veritabanınızı tekrar tanımlayabilirsiniz. Ancak burada sanki sorun phpBB'deymiş gibi bir izlenim vermeniz doğru bir davranış değildir. Amatörlerin kullanabileceği bir yazılım nasıl bulacağınızı da çok merak ediyorum. Hiç kimse amatör olmadan uzmanlaşamaz. Siz böyle yazılım yazılım gezerseniz zaten hiç uzmanlaşamayacağınız ortada.

Kolay gelsin.
Sayın ESQARE phpBB yi kötüleyip kaçma çabasında değilim, mevcut forumumu kurtarmaya çalışıyorum, uzun zamandır uğraşıyorum, zaten forum çok eskilere dayanmaktadır, vazgeçmek isteseidim buradan yardım talebinde bulunmazdım.

Saygılar
Kullanıcı avatarı
semi54
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen semi54 »

ESQARE yazdı: 17.04.2018, 11:35
Not: Sürüm yükseltme ile ilgili benzer sorunu yaşayanlar kullandığı sürüme göre Sürüm Yükseltme Rehberi belgesindeki adımları takip ederek sorunu çözebilirler.
Güncelleme işlemini belirttiğiniz rehbere göre tamamladım yardımlarınız için teşekkürler
Saygılar
Gturker
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Gturker »

bende de aynı sorun var yeni sürümü yüklediğimde kontrol paneline giriş yapmıyor. not: sıfırdan kurulum yaptım.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Gturker yazdı: 04.11.2023, 16:58 bende de aynı sorun var yeni sürümü yüklediğimde kontrol paneline giriş yapmıyor. not: sıfırdan kurulum yaptım.
Aldığınız hata nedir? Sisteminiz phpBB gereksinimlerini karşılıyor mu?
Resim

“3.2.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir