Yeni Kullanıcı Kaydı Problemi

phpBB 3.2.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Cag_a_taY
Kayıtlı Kullanıcı

Yeni Kullanıcı Kaydı Problemi

Mesaj gönderen Cag_a_taY »

Merhabalar,

Son 15 gündür, sitem olan www.vizordenbak.com'a yeni bir kullanıcı kayıt olmaya çalıştığında Gateway Timeout hatası alıyorum.

3.2.5 sürümünü kullanıyorum.

Mailime yeni kullanıcı ile ilgili kayıt oldu bilgisi gelmesine rağmen, bu kullanıcı, son kayıt olan kullanıcılar istatistiğinde gözükmüyor.

Aldığım hata mesajı şu;

Gateway Timeout

The gateway did not receive a timely response from the upstream server or application

Additionally, a 504 gateway timeout error was encountered while trying to use ErrorDocument to handle the request.

Sistemin düzgün çalıştığı bir tarhie ait MySQL ve Giriş Dizini'ni geri yüklememe rağmen problem devam ediyor.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: Yeni Kullanıcı Kaydı Problemi

Mesaj gönderen ESQARE »

Sadece yeni kayıtlarda hata alıyorsanız e-mail gönderimi sırasında bu sorun oluşuyordur ve muhtemelen SMTP sunucunuzla alakalıdır. SMTP yerine PHP'nin kendi mail fonksiyonunu kullanın. SMTP kullanmakta ısrarcıysanız hosting firmanıza durumu bildirin.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Cag_a_taY
Kayıtlı Kullanıcı

Destek için teşekkürler ESQARE ama SMTP kullanımı "HAYIR" olarak seçili durumda.

Error Log'da şunlar mevcut;

Kod: Tümünü seç

Stack trace:
#0 /home/vizordenba/public_html/phpbb/vendor/twig/twig/lib/Twig/Parser.php(105): Twig_Parser->subparse(NULL, false)
#1 /home/vizordenba/public_html/phpbb/vendor/twig/twig/lib/Twig/Environment.php(716): Twig_Parser->parse(Object(Twig_TokenStream))
#2 /home/vizordenba/public_html/phpbb/vendor/twig/twig/lib/Twig/Environment.php(774): Twig_Environment->parse(Object(Twig_TokenStream))
#3 /home/vizordenba/public_html/phpbb/vendor/twig/twig/lib/Twig/Environment.php(452): Twig_Environment->compileSource(Object(Twig_Source))
#4 /home/vizordenba/public_html/phpbb/phpbb/template/twig/environment.php(280): Twig_Environment->loadTemplate('@dmzx_topstats/...', NULL)
#5 /home/vizordenba/public_html/phpbb/vendor/twig/twig/lib/Twig/Template.php(366): phpbb\template\twig\environment->loadTemplate('recent_active_b...', NULL)
#6 /home in /home/vizordenba/public_html/phpbb/ext/dmzx/topstats/styles/prosilver/template/recent_active_body.html on line 103
[07-Mar-2019 09:52:29 Europe/Istanbul] PHP Fatal error:  Uncaught exception 'Twig_Error_Syntax' with message 'Unknown "endif" tag.' in /home/vizordenba/public_html/phpbb/ext/dmzx/topstats/styles/prosilver/template/recent_active_body.html:103
Stack trace:
#0 /home/vizordenba/public_html/phpbb/vendor/twig/twig/lib/Twig/Parser.php(105): Twig_Parser->subparse(NULL, false)
#1 /home/vizordenba/public_html/phpbb/vendor/twig/twig/lib/Twig/Environment.php(716): Twig_Parser->parse(Object(Twig_TokenStream))
#2 /home/vizordenba/public_html/phpbb/vendor/twig/twig/lib/Twig/Environment.php(774): Twig_Environment->parse(Object(Twig_TokenStream))
#3 /home/vizordenba/public_html/phpbb/vendor/twig/twig/lib/Twig/Environment.php(452): Twig_Environment->compileSource(Object(Twig_Source))
#4 /home/vizordenba/public_html/phpbb/phpbb/template/twig/environment.php(280): Twig_Environment->loadTemplate('@dmzx_topstats/...', NULL)
#5 /home/vizordenba/public_html/phpbb/vendor/twig/twig/lib/Twig/Template.php(366): phpbb\template\twig\environment->loadTemplate('recent_active_b...', NULL)
#6 /home in /home/vizordenba/public_html/phpbb/ext/dmzx/topstats/styles/prosilver/template/recent_active_body.html on line 103
[12-Mar-2019 22:23:26 Europe/Istanbul] PHP Fatal error:  Uncaught exception 'Twig_Error_Syntax' with message 'Unknown "endif" tag.' in /home/vizordenba/public_html/phpbb/ext/dmzx/topstats/styles/prosilver/template/recent_active_body.html:103
Stack trace:
[12-Mar-2019 22:23:30 Europe/Istanbul] PHP Fatal error:  Uncaught exception 'Twig_Error_Syntax' with message 'Unknown "endif" tag.' in /home/vizordenba/public_html/phpbb/ext/dmzx/topstats/styles/prosilver/template/recent_active_body.html:103
Stack trace:
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Bu hata kayıtlarının sizin aldığınız hatayla ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Siz sunucunuzla bağlantılı bir zaman aşımı hatası alıyorsunuz. Bu hatayı sadece kayıt sırasında almanızın sebebinin ise (başka bir eklenti kullanmıyorsanız eğer) e-posta gönderimi ile alakalı olduğunu tahmin ediyorum. Tüm kullanıcılara ya da belirli bir gruba e-posta göndermeyi denediniz mi? Bunu deneyerek e-posta gönderimi ile ilgili bir hata olup olmadığını tespit edebilirsiniz.

Sizin gönderdiğiniz hata kaydında ise top stats eklentisine ait tema dosyasıyla ilgili bir sorun olduğunu gösteriyor. İsterseniz eklentiyi devre dışı bırakıp bir deneyin.
Resim

Cag_a_taY
Kayıtlı Kullanıcı

Tamamdır ESQARE o şekilde deneyeyim. Çok teşekkürler.
Cag_a_taY
Kayıtlı Kullanıcı

ESQARE yazdı: 14.03.2019, 10:03 Bu hata kayıtlarının sizin aldığınız hatayla ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Siz sunucunuzla bağlantılı bir zaman aşımı hatası alıyorsunuz. Bu hatayı sadece kayıt sırasında almanızın sebebinin ise (başka bir eklenti kullanmıyorsanız eğer) e-posta gönderimi ile alakalı olduğunu tahmin ediyorum. Tüm kullanıcılara ya da belirli bir gruba e-posta göndermeyi denediniz mi? Bunu deneyerek e-posta gönderimi ile ilgili bir hata olup olmadığını tespit edebilirsiniz.

Sizin gönderdiğiniz hata kaydında ise top stats eklentisine ait tema dosyasıyla ilgili bir sorun olduğunu gösteriyor. İsterseniz eklentiyi devre dışı bırakıp bir deneyin.
TOP Stats olayını çözdüm, en güncelini yükledim.

Yeni üye olayı ile ilgili olarak da, bana mail geliyor ama...Yani yeni kullanıcı kayıt oldu bilgisi alıyorum, bu da mailin düzgün çalıştığını gösteriyor yanılmıyorsam doğru mu?

Gerçi toplu gönderimi de az önce denedim ve mail geldi.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Kullandığınız eklentileri yazar mısınız? Bu arada phpBB'nin hata kayıtlarına değil sunucunuzun hata kayıtlarına bakın. Çünkü hatayı sunucunuz kaynaklı alıyorsunuz. Cpanel kullanıyorsanız, "Error Log" ya da "Hata Kayıtları" gibi bir bölümden görebilirsiniz.
Resim

Cag_a_taY
Kayıtlı Kullanıcı

ESQARE yazdı: 15.03.2019, 09:16 Kullandığınız eklentileri yazar mısınız? Bu arada phpBB'nin hata kayıtlarına değil sunucunuzun hata kayıtlarına bakın. Çünkü hatayı sunucunuz kaynaklı alıyorsunuz. Cpanel kullanıyorsanız, "Error Log" ya da "Hata Kayıtları" gibi bir bölümden görebilirsiniz.
Selam EAQARE

Cpanel'den baktığım zaman Hata dosyası bomboş. Herhangi bir hata gözükmüyor.

Eklentilerim ise şunlar;
Eklentiler.jpg
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Çok fazla eklenti yüklemişsiniz. Hepsini (özellikle "registration" yazan ve kayıtla alakalı olan) eklentileri tek tek devre dışı bırakıp almış olduğunuz Gateaway hatasını kontrol edin. Ancak bu şekilde (eğer eklenti kaynaklıysa) hatanın sebep olduğu eklentiyi bulabilirsiniz ve sorunu çözebilirsiniz.
Resim

Cag_a_taY
Kayıtlı Kullanıcı

Evet haklı çıktın. Notify Admin on Registration eklentisi sıkıntı yaratıyor. Baktım yeni sürümü de yok. Garip gerçekten. Sorunsuz çalışan şey, nedense sorun çıkarır oluyor.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Ziyaretçi sayınız arttığında bu kadar çok eklenti yüzünden paylaşımlı hostinglerde bir çok sorunla karşılaşabilirsiniz.Eğer kendinize ait güçlü bir sunucunuz yoksa fazla eklenti kullanmak sunucuya ekstra yük bindirir. Paylaşımlı hostinglerde sistem kaynaklarının aşırı tüketimi de hosting firmanızın koyduğu kurallara bağlı olarak hesabınızın dondurulmasına bile neden olabilir. Ziyaretçi sayınız her geçen gün arttığında daha fazla sorun karşılaşmanız da olasıdır. Eklentilerinizi optimize edip gerekli olanları kullanın.
Resim

Zavalli
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Zavalli »

ESQARE yazdı: 18.03.2019, 14:14 Ziyaretçi sayınız arttığında bu kadar çok eklenti yüzünden paylaşımlı hostinglerde bir çok sorunla karşılaşabilirsiniz.Eğer kendinize ait güçlü bir sunucunuz yoksa fazla eklenti kullanmak sunucuya ekstra yük bindirir. Paylaşımlı hostinglerde sistem kaynaklarının aşırı tüketimi de hosting firmanızın koyduğu kurallara bağlı olarak hesabınızın dondurulmasına bile neden olabilir. Ziyaretçi sayınız her geçen gün arttığında daha fazla sorun karşılaşmanız da olasıdır. Eklentilerinizi optimize edip gerekli olanları kullanın.
Bilmiyorum fazla eklentinin sorun yaratacagini. Öneriniz kac tane Esquare?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Herhangi bir sayı söyleyemem. Hosting firmanızın izin verdiği kaynak kullanımına bağı olarak eklentileri azaltabilirsiniz. Durduk yere siteniz yavaş açılıyor, ya da anlamsız hatalar almaya başlıyorsanız öncelikle eklentileri kontrol etmenizi öneririm. Çünkü ne kadar çok eklenti o kadar çok SQL sorgusu demektir.
Resim

“3.2.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google [Bot] ve 0 misafir