[FIX] Linklerin Yeni Pencerede Açılması

phpBB 3.0.x MOD Veritabanımızda yayınlanan ve tarafınızca eklenen tüm yeni phpBB 3.0.x sürümleri için MODların duyuruları buradan yapılmaktadır. phpBB 3.0.x MODları hakkında ihtiyacınız olan desteği lütfen 3.0.x MOD Destek forumuna başlık açarak sorunuz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

[FIX] Linklerin Yeni Pencerede Açılması

Mesaj gönderen Dn_35 »

phpBB3'ün bence en büyük eksikliği mesajlardaki linklerin yeni pencere açılmaması bir çok düzenleme baktım test ettim hepsinde bazı hatalar mevcut.

Gerçi Firefox tarayıcında linke farenin orta tuşuna basınca linkler yeni pencerede açılıyorya, hala IE kullanan çok.

Bu bir mod değil basit bir düzenleme ama herkesin soracağı bir konu olduğundan şimdilik mod duyurularında olması uygun olur.

bu düzenlemeyi kurduğumuzda yanlızca ve Text içine almadığımız direk linki yapıştırdığımız site içi linklerimiz aynı pencere açılır, diğer tüm linkler ve site dışı linkler yeni pencerede açılır.

Düzenlemeyi yaptıktan sonra yönetimden zulaları temizlemeyi unutmayın ve bu uygulamayı yaptıktan sonraki linkleri kapsar, önceki mesajlarda çalışması için mesajı düzenleyip kaydetmemiz lazım

Kod: Tümünü seç

# ----- AÇ -----------
includes/functions-content.php

# ----- BUL -----------
		$class = ($static_class) ? ' class="' . $static_class . '"' : '';

# ----- BUNUNLA DEĞİŞTİR -----------
		$class = ($static_class) ? ' class="' . $static_class . '" target="_blank"' : '';

# ----- AÇ -----------
styles/prosilver/template/bbcode.html

# ----- BUL -----------
<!-- BEGIN url --><a href="{URL}" class="postlink">{DESCRIPTION}</a><!-- END url -->

# ----- BUNUNLA DEĞİŞTİR -----------
<!-- BEGIN url --><a href="{URL}" target="_blank" class="postlink">{DESCRIPTION}</a><!-- END url -->

# ----- KAYDET ve KAPAT -----------
Site Kuralları | Mod Kurulum Makalesi | MODX Formatlı Modların Kurulumu

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
akansu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen akansu »

Daha da yaklaşıyoruz.

Bu sorun köklü olarak linklere [URL] etiketlerini otomatik olarak koydurabildiğimiz zaman çözülecek.

Aslında çok basit olması lazım geliyor..

Mesaj yazarken altta imzamı ekle kutucuğu otomatik olarak tikli halde halde bulunuyorsa oraya [URL] taglerini otomatik ekle seçeneğinin kendilinden tikli olduğu bir fonksiyon eklebiliriz?

İşin uzmanları sizlersiniz tabi hep birlikte bunu kısa zamanda çözeceğimize inanıyorum..
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

aslında site içi linkler tüm forum sistemlerinde aynı pencerede açılıyor ve bu düzenlemede bunu sağlıyor. Bence bu düzenleme yeterli.

site harici tüm linkler yeni pencerede açılıyor istediğimizde oydu.

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
akansu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen akansu »

evet denemeden cevap yazdığım için kusura bakmayın..

Şimdi denedim ve kesin çözümün olduğunu gördüm..

Beni ilk baş yanıltan şu ibare oldu:
yanlızca ve Text içine almadığımız direk linki yapıştırdığımız site içi linklerimiz aynı pencere açılır
Biraz yanlış bir cümle değil mi? :oops:

" etiketleri arasına almadığımız linkelerde artık yeni pencerede açılıyor bu düzenlemeyle..." desek daha doğru olur sanki

Bu en lüzumlu düzenleme için teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

yanlızca ve Text içine almadığımız direk linki yapıştırdığımız site içi linklerimiz aynı pencere açılır, diğer tüm linkler ve site dışı linkler yeni pencerede açılır.
cümlenin tamamını okursan yanlızca ve Text içine almadığımız direk linki yapıştırdığımız site içi linklerimiz aynı pencere açılır demişim. Bunun haricindeki tüm linkler yeni pencerede açılıyor..

mesela "aradığın konu forumda mevcut => link" yazarsak o link aynı pencerede açılıyor.

Crazy_Plane
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Crazy_Plane »

parse error veriyor functions.php
http://www.vbcode.info
Bütün Programlama dilleri için eşsiz kaynak

http://www.joyystick.com
Böyle site sadece Rusya'da var(dı)
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

Crazy_Plane yazdı:parse error veriyor functions.php
düzenlemeni bir kontrol edersen iyi olur, RC1 de kurdum sorunsuz çalışıyor.

Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: [FIX] Linklerin Yeni Pencerede Açılması

Mesaj gönderen ESQARE »

Dn_35 yazdı:Gerçi Firefox tarayıcında linke farenin orta tuşuna basınca linkler yeni pencerede açılıyorya, hala IE kullanan çok.
phpBB 3'te bu şekilde olmasının nedeni Internet Explorer 7 sürümünde de Firefox gibi mouse orta tuşa basıldığında yeni sekmede açılmasıdır. Ama kullanıcı henüz IE7'de bu özelliğin farkında olmayabilir ya da eski sürümleri kullanıyor olabilir.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
muslums27
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen muslums27 »

Crazy_Plane yazdı:parse error veriyor functions.php
Yukardaki kod değişikliklerini not defteriyle yaptım,aynı hatayı bendede verdi.Sonra yedekteki dosyaları bu sefer wordpad la yaptım sorun çözüldü.
maestro
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen maestro »

elinize saglik cok tesekkürler..yaptim calisiyor...
Ya Delisindir Müzik Yaparsın Yada Delirirsin Müzik Yaparsın
http://www.maestroband.net
maestro
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: [FIX] Linklerin Yeni Pencerede Açılması

Mesaj gönderen maestro »

Dn_35 yazdı: Düzenlemeyi yaptıktan sonra yönetimden zulaları temizlemeyi unutmayın ve bu uygulamayı yaptıktan sonraki linkleri kapsar, önceki mesajlarda çalışması için mesajı düzenleyip kaydetmemiz lazım
Zulaları temizlemekten kastınız nedir bu konuyu biraz detaylı açıklayabilirmisiniz.Anlayamadım da şimdiden teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
rhtgltkn
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen rhtgltkn »

en sadesinden cache klasörünüzün içini silin. bu yaptığınız değişikliklerin genelde aktif olması için düzenli yapmanız gereken işlerden biri... 8)
maestro
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen maestro »

rhtgltkn yazdı:en sadesinden cache klasörünüzün içini silin. bu yaptığınız değişikliklerin genelde aktif olması için düzenli yapmanız gereken işlerden biri... 8)

Full silmicez heralde dimi hatcess ve index haricindekileri siliyoruz sanırım.
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Dn_35 »

cache/ kalsöründeki .htacces ve index.htm hariç diğerlerini siliceğiz. phpBB3 SQL cache ve Gelişmiş Tema sistemi kullandığından bu bilgileri cache klasöründe saklıyor.

sistem dosyaları ile ilgili yaptığımız her değişiklikten sonra cache klasörünün içeriğini temizlememiz lazım.

bunu ya yönetimden zulaları temizle diyerek kolay yoldan yaparız yada yukarıda yazdığım gibi FTP ile yaparsınız.

maestro
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen maestro »

Dn_35 yazdı:cache/ kalsöründeki .htacces ve index.htm hariç diğerlerini siliceğiz. phpBB3 SQL cache ve Gelişmiş Tema sistemi kullandığından bu bilgileri cache klasöründe saklıyor.

sistem dosyaları ile ilgili yaptığımız her değişiklikten sonra cache klasörünün içeriğini temizlememiz lazım.

bunu ya yönetimden zulaları temizle diyerek kolay yoldan yaparız yada yukarıda yazdığım gibi FTP ile yaparsınız.
Teşekkür ederim sağolun arkadaşlar anladım..
Kilitli

“3.0.x MOD Duyuruları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir