SALDIRILARA KARSI ONLEM

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
aretha
Kayıtlı Kullanıcı

SALDIRILARA KARSI ONLEM

Mesaj gönderen aretha »

arkadaslar sitemize yapılacak sldırılara karsı nasıl bi onlem alabiliriz..
phpbb konusunda yeniyim
Yönetim panelinden herhangi bir ayar yaparak veya herhangi bi mod yukleyerek guvenliği arttırabilirmiyim?? :?:
kaya_m44233
Kayıtlı Kullanıcı

Re: SALDIRILARA KARSI ONLEM

Mesaj gönderen kaya_m44233 »

evet saldırıları nasıl engelleyebiliriz bunun için bir mod yokmu ??
Kullanıcı avatarı
phpbb6
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen phpbb6 »

Ne tür bir saldırı ?
aretha
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen aretha »

valla herkez bahsediyor hacklendim vs diye bizimde basımıza gelmeden ne gibi onlemler alabiliriz
herhangi bi ayar veya ozel mod varmıdır bunun icin.. teşekkürler..
kaya_m44233
Kayıtlı Kullanıcı

aretha yazdı:valla herkez bahsediyor hacklendim vs diye bizimde basımıza gelmeden ne gibi onlemler alabiliriz
herhangi bi ayar veya ozel mod varmıdır bunun icin.. teşekkürler..
arkadaşa katılıyorum bende için önlem almam lazım
ReplaX11
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ReplaX11 »

1:başlığı küçült
2:hacklemek isteyen her türlü siteni hackleyebilir fakat ilk önce sitendeki açıkları kapamaya bak mesela sitende dosyalarıng erekli cmod ayarlarındaki açık ları ayarla chmod ayarları da bir açık sayılır ki hacklemek için onları ayarla bilip bilmediğin şeyleri yükleme bir sorun olmaz
kaya_m44233
Kayıtlı Kullanıcı

ReplaX11 yazdı:1:başlığı küçült
2:hacklemek isteyen her türlü siteni hackleyebilir fakat ilk önce sitendeki açıkları kapamaya bak mesela sitende dosyalarıng erekli cmod ayarlarındaki açık ları ayarla chmod ayarları da bir açık sayılır ki hacklemek için onları ayarla bilip bilmediğin şeyleri yükleme bir sorun olmaz
hocam mesela hangi dosyalar açıktır ve açıkları nasıl öğrenebilirim yani konuyu biraz aç hocam
Kullanıcı avatarı
mavideniz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen mavideniz »

phpbb 3.0.1 in bilinen herhangi bir açığı yoktur. Hacklenme sebebiniz hosting kökenlidir.
Hostinglerin büyük bir bölümünde dizinler arası geçiş var. Herhangi bir siteden sitenize erişip config.php bilgileriyle forumunuzun sql sini kopyalayabilirler, silebilirler, kod atabilirler, hacklenmeniz kaçınılmazdır.
bütün düsyalarınız chmod 777 olsa bile dizinler arası geçiş yoksa hacklenmeniz mümkün değildir.
host ne kadar kötü olursa olsun kendimiz önlem alırsak gene hacklenirmiyiz? Rootluk karnel değilse hacklenmezsiniz. config.php yi kriptolayabilirsiniz okunmaz hale getirebilirsiniz,edebilirsiniz. Bütün dosyalarınızın chmod ayarlarını klasörler 0755 dosyalar 0644 olarak ayarlayabilirsiniz. Biraz üst düzey bigiler gerektirir.
kaya_m44233
Kayıtlı Kullanıcı

mavideniz yazdı:phpbb 3.0.1 in bilinen herhangi bir açığı yoktur. Hacklenme sebebiniz hosting kökenlidir.
Hostinglerin büyük bir bölümünde dizinler arası geçiş var. Herhangi bir siteden sitenize erişip config.php bilgileriyle forumunuzun sql sini kopyalayabilirler, silebilirler, kod atabilirler, hacklenmeniz kaçınılmazdır.
bütün düsyalarınız chmod 777 olsa bile dizinler arası geçiş yoksa hacklenmeniz mümkün değildir.
host ne kadar kötü olursa olsun kendimiz önlem alırsak gene hacklenirmiyiz? Rootluk karnel değilse hacklenmezsiniz. config.php yi kriptolayabilirsiniz okunmaz hale getirebilirsiniz,edebilirsiniz. Bütün dosyalarınızın chmod ayarlarını klasörler 0755 dosyalar 0644 olarak ayarlayabilirsiniz. Biraz üst düzey bigiler gerektirir.
açığı olan dosyaların isimleri ne. ben bunu anlamadım
Kullanıcı avatarı
mavideniz
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen mavideniz »

kaya_m44233 yazdı:
mavideniz yazdı:phpbb 3.0.1 in bilinen herhangi bir açığı yoktur. Hacklenme sebebiniz hosting kökenlidir.
ben phpbb 3.0.1 in bilinen açığı yok diyorum. Sen hala daha açığı olan dosyalarınisimleri ne diyorsun.
Açık yok kardeşim. Birdahakine ingilizce yazacam. Belki daha iyi anlaşılır.
Açık hostinginizde buraya değil hostinginin adminine yaz. Açıklarımı kapat falan yaz kapatır belki :mrgreen:
kaya_m44233
Kayıtlı Kullanıcı

mavideniz yazdı:
kaya_m44233 yazdı:
ben phpbb 3.0.1 in bilinen açığı yok diyorum. Sen hala daha açığı olan dosyalarınisimleri ne diyorsun.
Açık yok kardeşim. Birdahakine ingilizce yazacam. Belki daha iyi anlaşılır.
Açık hostinginizde buraya değil hostinginin adminine yaz. Açıklarımı kapat falan yaz kapatır belki :mrgreen:
Her Sistemin Açığı Vardır. kardeş
Kullanıcı avatarı
Burakozmen
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Burakozmen »

Flood sürelerini uzatabiliriz belki :roll: aramada ve mesaj göndermede 15 sn yi 120 sn yapsak olmazmı :D sonra şifre zorluk derecesi ile oynayabiiriz. kayıt denemelerini düşürürüz. veee aktiyasyonu sadece yöneticilerin yapmasını sağlarız :roll: yeni üye arkadaşlar biraz bekler o kadar :mrgreen:
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir