türkçe karakter sorunu

phpBB 2.0.x dil ve MOD Dosyalarını Türkçeleştirme bölümü. Lütfen bu foruma mesaj ya da başlık göndermeden önce [url=http://www.phpbbturkey.com/about5385.html:2e3bn3ui]Türkçeleştirme forumunun kullanımı hakkında bilgi[/url:2e3bn3ui] başlığını okuyunuz.
firar
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

türkçe karakter sorunu

Mesaj gönderen firar »

benim sorunum aslında biraz farklı... türkç karakter test etmek için yeni açtıgım katagorideki forumlardan birinde türkçe karakter isimli konu açtım ve msj olarakda bütün türkçe karakterleri içeren mesaj yazdım bana verdiği hata ise bu oldu

Could not insert new word matches

DEBUG MODE

INSERT INTO phpbb_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 13, word_id, 0 FROM phpbb_search_wordlist WHERE word_text IN ('þþþýýýýiiiöööooo', 'ççççýýüüüuuu')

Line : 251
File : functions_search.php

ve msjı göndermedi sonra ismi türkçe karakter testi olan ve türkçe test msjı içeren bi konu gönderdim direk kabul etti.. cvp olarakda yine bütün türkçe karakterleri bir dha postaladım bu sefer yine aynı hatayı verdi ancak msjı düzgün bir şek,ilde yolladı ve türkçe karakter problemi ortadan kalkmış oldu.. bu şekilde çözümledim bunu ancak forum anasafasında açtıgım katagorilerde forumlarda ve forum açıklamalarında türkçe karakter kullanamıyorum birisi yardım edebilirmi?
firar
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen firar »

artık hiç bir şekilde kabul etmiyor türkçe karakterleri..

NEFRİT yazdı:O zaman farklı bişey deneyelim şimdi FTP den forumun içine gir sonrada languages klaösrü içne giriş yap oradaki lang_turkish klasörünü bul ona gir sonr onun içinde ise lang_mail.php yi bul o dosyayı açıp içindeki

Kod: Tümünü seç

$lang['ENCODING'] = 'charset=iso-8859-9';

lang main dosyasında bu değişiklik yapılmıştır (charset yazmıyordu)
En son firar tarafından 05.05.2006, 21:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Sorunda görünüyor ki MySQL4 sürümünü kullanıyorsunuz ve MySQL4'te Türkçe karakter hataları vermesi en büyük sorundur.Bunu şu şekilde çözebilirsiniz.

phpMyAdmine girip MySQL Bağlantı karşılaştırmasını UTF 8 olarak yapın.Ve diğer tabloların charset değerlerini latin5_turkish_ci olarak belirleyin.Eğer sorun düzelmezse bu tabloların charset değeri varsayılan olarak latin1_swedish_ci olarak kalsın.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Uzaklaştırıldı
İletişim:

sanırım

Mesaj gönderen NEFRİT »

sanırım sizin türkçe karakter sorununuz değilde daha farklı bir sorununuz var.

Bunu bi deneyin olma olasılığı yüksek :)
http://www.phpbbturkey.com/viewtopic.ph ... ight=#5283
Özellerden kullanıcılara reklam yaptığım için sayın yöneticim beni uzaklaştırdı.
firar
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen firar »

ESQARE yazdı:Sorunda görünüyor ki MySQL4 sürümünü kullanıyorsunuz ve MySQL4'te Türkçe karakter hataları vermesi en büyük sorundur.Bunu şu şekilde çözebilirsiniz.

phpMyAdmine girip MySQL Bağlantı karşılaştırmasını UTF 8 olarak yapın.Ve diğer tabloların charset değerlerini latin5_turkish_ci olarak belirleyin.Eğer sorun düzelmezse bu tabloların charset değeri varsayılan olarak latin1_swedish_ci olarak kalsın.
çok teşekkürler bunları uyguladım ancak yine probleme çözüm olmadı sadece artık ? olarak yolluyabiliyorum karakterleri çözüm hakkında başka bir fikriniz varmı acaba?
Kullanıcı avatarı
NEFRİT
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Hımm

Mesaj gönderen NEFRİT »

Çok ilginç doğrusu, site adresini verebilirmisin.
(Ayrıca tüm bunların hiç biri olmuyor ise senin kullandığın server dan dolayı çıkıyordur bu sorunlar)
Özellerden kullanıcılara reklam yaptığım için sayın yöneticim beni uzaklaştırdı.
firar
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen firar »

arkadaşlar sorunu buldum daha doğrusu çözümünü buldum sorun hakkında fikrim yok

msj gönderirken yazı yazmadan önce sağ tuş yapıp dil seçimini unicode a çevirirsem ve msjı yollarsam msj gidiyor ancak bozuk gidiyor çünkü ben msjı izlediğim sayfaya girince yine dil kodlamam türkçe (ıso) ya dönüyor bunu ise tekrar unicode (utf-8) a çevirdiğimde problem ortadan kalkıyor bunun otomatik seçilmesini nasıl ayarlarım?

ama bu seferde çeviri ile gelen yerlerde problem oluyor unicode ö leri göstermesine rağmen moderatör yazısındaki ö çıkmıyor...
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

phpMyAdmin'de MySQL bağlantı karşılaştırması kısmından yapacaksınız.phpMyAdmin'e girişte sağ kısımda MySQL bağlantı karşılaştırması yazar oradan UTF-8 Türkçe yi seçin.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
firar
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen firar »

hiç bir şekilde başaramadım ve hostumdan yardım istedim onlarda başaramadılar aynı srverda bir çok phpbb kurulumu yapmışlar ve problemsiz ama bende problem var.. dolayısıyla bende ücretimi geri talep ettim sanırım göndericekler... bende deneme yapmak amaçlı bedeva host veren bi siteye üye oldum (cpanel vs gibi eklentiler yok ancak kendi db mi ftp mi vs fln gibi özelliklere ulaşabiliyorum yani alanın yönetimi tamamen bana ait..) ancak ordada sorunu çözemedim bana msnden yardımcı olabilicek bi arkadaşdan pm bekliyorum msn adresini...

çok sağolun...
Neo
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Neo »

Bu sorunu çözmenin 1 yolu var ingilizce yüklemek! :D
Sizide Portal Ve Forum Beklerim:

Ana Site:http://turkonline.tr.funpic.de

NOT:Sayfada Forumlar Olusturuldu!
Kullanıcı avatarı
ArmageddoN
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ArmageddoN »

ESQARE yazdı:phpMyAdmin'de MySQL bağlantı karşılaştırması kısmından yapacaksınız.phpMyAdmin'e girişte sağ kısımda MySQL bağlantı karşılaştırması yazar oradan UTF-8 Türkçe yi seçin.
EAQARE benimde bu sorunum forumum kendi hostumda önceden apache_2.0.44, php-4.3.1 ve MySQL-3.23.57 sürümlerini kullanırken hiç bir sorunum yoktu forumumda fakat Apache'yi 2.0.58 ve PHP'yi 5.1.2 sürümlerine yükselttim türkçe karakter sorunum oldu.
Ama laptopumda Bu yeni sürümler artı MySQL-4.1.19 var böyle bir sorunum yok. Server bilgisayarıma da MySQL yükseltmesi yaptımama hala giderebilmiş değilim bu sorunumu. Yukarda yazdığın herşeyi uyguladım. İşletim sistemlerim aynı iki bilgisayarda da Win2K3 var. Yardım pls.
Kaybedeceklerin, kazanacaklarından fazla ise; neden kazanasın ki?
Univers@L Mu Online
testtt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen testtt »

bendede olmuyor funpic e kurdum ne yapmak lazim
testtt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen testtt »

Neo yazdı:Bu sorunu çözmenin 1 yolu var ingilizce yüklemek! :D
ingilizcede yaptim ayni sorunla karsilasdim yine
Kullanıcı avatarı
ArmageddoN
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ArmageddoN »

testtt yazdı:
Neo yazdı:Bu sorunu çözmenin 1 yolu var ingilizce yüklemek! :D
ingilizcede yaptim ayni sorunla karsilasdim yine
Ben sorunumu hallettim. Forumları karıştırırken bulmuştum bir yerde fikir bana ait değil ama işe yaradı
Yapmanız gereken Apache web server'ında conf dosyasının içinde şu kodu eklemek

Kod: Tümünü seç

AddDefaultCharset ISO-8859-9
AddDefault die arattırın conf dosyası içinde eğer yoksa kodu olduğu gibi ekleyin ve sorununuz çözülsün.

Alıntıdır ama sahibini unuttum. sry :wink:
Kaybedeceklerin, kazanacaklarından fazla ise; neden kazanasın ki?
Univers@L Mu Online
testtt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen testtt »

buda olmadi ben funpic kullaniyorum öyle bir dosya bulamadim
Kilitli

“2.0.x Türkçeleştirme” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir